Estetik

Çene Ucu Estetiği

//Çene Ucu Estetiği

GENİOPLASTİ-Çene Ucu Büyütme veya Küçültme ;

Çene ucu estetiği aslında diğer popüler estetik ameliyatların yanında bahsi pek geçmeyen ama yüz için çok önemli bir estetik operasyondur. Çene ucu estetiği dediğimiz şey çenenin ucunu büyütülmesi veya küçültülmesi olarak kabaca tarif edebilirim.

Her iki durumda da insanı rahatsız eden durum ortadan kaldırılabilir. Çene ucu normalden büyükse kişinin yüzünde estetik bir kabalık oluşabilir. Bu durum çene ucunun küçültülmesiyle giderilebilir. Aynı şekilde çenesi küçük olan bir kişide çene ucunun uzatılmasıyla yüzünü estetik olarak yeniden şekillendirebilir. Çene ucu büyütmede birçok yöntem kullanılmaktadır. Çene ucunun büyütülmesiyle ilgili sadece çene cerrahisi alanı için hazırlamış olduğum siteden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bkz. http://www.ceneestetigi.com/cene-uzatma-ameliyatlari.html

Genioplasti ameliyatları genel anestezi altında tam teşekküllü hastanede gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 45 dk-1 saattir. Ameliyat tamamen ağız içinden yapılır ve yüzde herhangi bir iz oluşmaz. Hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve ağızdan alınan ağrı kesicilerle ortadan kaldırılabilir. Cerrahiye  bağlı olaşacak şişlikler 5-7 gün içerisinde tamamen kaybolur.

By | 2015-11-20T10:40:35+03:00 Nisan 29th, 2011|Çene Cerrahisi|3 Comments

About the Author:

3 Comments

  1. nalan kuru 25 Ocak 2013 at 00:32

    tel numaranızı alabilirmiyim grsmek çin

  2. sinan 27 Mart 2013 at 14:03

    Alt çenem uzun alt dişlerim üst dişlerimden 1, 1buçuk diş kadar ileride yüzümde yan bakışdan bakıldığında kaba bir görüntü var ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz.

  3. enes 11 Nisan 2014 at 11:40

    meraba doktor bey ben 2008 yılında ortadonti tedavisinin akabinde çift çene ameliyatı oldum.dişlerim ile alakalı bir sorunum kalmadı fakat estetik açıdan çenemin sivriliği ve yüz haattımdan memnun değilim bunun için tekrardan çene ameliyatı olabilirmiyim…teşekkür ederim iyi çalışmalar

Leave A Comment

Arama Yap
Yol Tarifi