Estetik

Erkeklerde Meme Büyümesi(Jinekomasti)

//Erkeklerde Meme Büyümesi(Jinekomasti)

Jinekomasti ;

Cümlelerime başlamadan önce kadın memesiyle erkek memesi arasında aslında yapısal bir farklılık olmadığını söylemek istiyorum. Arada ki tek fark kadınlarda bulunan kadınlık hormonunun fazlalığıdır. Erkeklerde bu durum estetik dışında psikolojik sorunlara da neden olabilir. Bu yüzden bu sorunun kesinlikle çözülmesi gerektiğini düşünüyorum.


Erkeklerde meme büyümesinin bazı  nedenleri ;

 • Karaciğer hastalıkları gibi sistemik hastalıklar
 • ilaç kullanımları(bazı mide ilaçları, anabolik steroidler gibi)

Bunlar gibi nedenlerin dışında aslında erkeklerde meme büyümesi tam olarak tespit edilmiş değildir.

Jinekomasti Tedavisi ;

Jinekomasti sadece cerrahi yöntemlerle tedavi edilir, yani ameliyat olunarak. Yağ dokusunda aşırı artış var ise bu durum liposuction yapılarak çözülebilir. Fakat meme dokusunda da bir artış söz konusu ise meme başı etrafından girilerek fazla doku alınır. Tecrübelerime dayanarak ameliyatın daha sağlıklı sonuç vermesi açısında her iki yöntemi de kombine olarak uygulamayı tercih ediyorum.

Jinekomasti Ameliyatı meme de iz bırakır mı ?

Tabiki her cerrahi operasyonda olduğu gibi izin tamamen kaybolması mümkün olmayabilir. Fakat jinekomasti ameliyatlarında iz görülmecem fark edilmeyecek kadar azdır.

Meme Büyüme Sorunum Tekrarlar mı ?

Jinekomasti ameliyatı olmuş bir kimse uzun yıllar bu sorunla tekrar karşılaşmaz. Hastalığın tekrarladığını henüz görmedim.

Jinekomasti Ameliyatı Yaş Sınırı ;

Erkeklerde meme büyümesi ergenlikte başlayan bir sorun olduğundan herhangi bir yaş aralığı yoktu. Bu sorunu yaşayan herkezin hem estetik hemde psikolojik açıdan bu ameliyatı olmasını tavsiye ediyorum.

Erkeklerde Meme Büyüme ile ilgili olarak sadece bu dalda hizmet veren sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

http://jinekomastiameliyati.net

By | 2015-11-20T17:28:53+03:00 Temmuz 1st, 2009|Jinekomasti Ameliyatı|6 Comments

About the Author:

6 Comments

 1. haluk 29 Kasım 2012 at 14:51

  memelerimdeyağlan ma var.bayağı büyük duruyo ve bu sorum baskalarının yanında utnmama neden oluyo.jinekomasti olmayı düşünüyorum.bunun icin hangi bölüme baş vurmam gerekiyor.teşekür ederim.

 2. metin erdem 08 Haziran 2013 at 19:39

  sayın hocam oğlum 18 yaşında jinekomasti teşhisi kondu ameliyat ve ücreti konusunda bilgilendirirseniz memnun olurum iyi çalışmalar.

 3. emrah 17 Temmuz 2013 at 11:53

  ameliyat için 1.600 lira istiyorlar. herhalde özel ameliyat kapsamına giriyor.

 4. mehmet 10 Ağustos 2013 at 03:12

  Arkadaşlar ameliyattan sonra içe çökük bir iz kalıyor,geçmiyor,neredeyse 7 ay oldu ameliyat olalı iz hala aynı,göğsüm içe çökük duruyor şuanda,bundan sonra nasıl olacak hiç bilmiyorum.

 5. mehmet 09 Kasım 2013 at 06:38

  memelerimdeyağlan ma var.bayağı büyük duruyo ve bu sorum baskalarının yanında utnmama neden oluyo.jinekomasti olmayı düşünüyorum.bunun icin hangi bölüme baş vurmam gerekiyor.teşekür ederim. hocam fiyadı da söylermisiniz saol iyi çalışmalr

 6. adam 23 Nisan 2014 at 12:53

  çözümü başka yok diyo, yalan beyler inanmayın, sağlam sporla çözülmeyecek sorun yok bol bol yağ yakan egzersiz yapsan bir body salonuna yazılıp göğüs çalışsan düzenli, evinde şınavını çeksen o memede ne kadar yağ kalabilir dimi, ancak meme dokusu büyümesi çözülemiyomuş sanırım, onuda bacak çalışıp testesteron oranını yükseltsen, sağlam göğüs kası yapsan değil sıkıntı kalması etraftaki erkeklerin yüzde 80 inden daha güzel göğsünüz olur, bende sporcuyum dönem dönem bulk için kilo aldığım için şuan 110 kiloyum çok olmasada bendede jinekomasti var ama 90 kiloya düşünce bu yaz hiçbi sıkıntım kalmıycak

Leave A Comment

Arama Yap
Yol Tarifi