Erkeklerde Meme Büyümesi (Jinekomasti)

Ana sayfa » Blog » Jinekomasti Ameliyatı » Erkeklerde Meme Büyümesi (Jinekomasti)

Cümlelerime başlamadan önce kadın memesiyle erkek memesi arasında aslında yapısal bir farklılık olmadığını söylemek istiyorum. Arada ki tek fark kadınlarda bulunan kadınlık hormonunun fazlalığıdır. Erkeklerde bu durum estetik dışında psikolojik sorunlara da neden olabilir. Bu yüzden bu sorunun kesinlikle çözülmesi gerektiğini düşünüyorum.

Erkeklerde meme büyümesinin bazı  nedenleri ;

  • Karaciğer hastalıkları gibi sistemik hastalıklar
  • ilaç kullanımları(bazı mide ilaçları, anabolik steroidler gibi)

Bunlar gibi nedenlerin dışında aslında erkeklerde meme büyümesi tam olarak tespit edilmiş değildir.

Jinekomasti Tedavisi ;

Jinekomasti sadece cerrahi yöntemlerle tedavi edilir, yani ameliyat olunarak. Yağ dokusunda aşırı artış var ise bu durum liposuction yapılarak çözülebilir. Fakat meme dokusunda da bir artış söz konusu ise meme başı etrafından girilerek fazla doku alınır. Tecrübelerime dayanarak ameliyatın daha sağlıklı sonuç vermesi açısında her iki yöntemi de kombine olarak uygulamayı tercih ediyorum.

Jinekomasti Ameliyatı meme de iz bırakır mı ?

Tabiki her cerrahi operasyonda olduğu gibi izin tamamen kaybolması mümkün olmayabilir. Fakat jinekomasti ameliyatlarında iz görülmecem fark edilmeyecek kadar azdır.

Meme Büyüme Sorunum Tekrarlar mı ?

Jinekomasti ameliyatı olmuş bir kimse uzun yıllar bu sorunla tekrar karşılaşmaz. Hastalığın tekrarladığını henüz görmedim.

Jinekomasti Ameliyatı Yaş Sınırı ;

Erkeklerde meme büyümesi ergenlikte başlayan bir sorun olduğundan herhangi bir yaş aralığı yoktu. Bu sorunu yaşayan herkezin hem estetik hemde psikolojik açıdan bu ameliyatı olmasını tavsiye ediyorum.

Erkeklerde Meme Büyüme ile ilgili olarak sadece bu dalda hizmet veren sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

http://jinekomastiameliyati.net