Estetik

Erkeklerde Saç Dökülmesi Nedenleri

//Erkeklerde Saç Dökülmesi Nedenleri

Erkeklerde Saç Dökülmesi Ve Tedavisi ;

Erkeklerde saç dökülmesi  daha çok hormonal sorunlardan kaynaklanir. Çok daha hizli seyrettigi için tedavide çabuk davranmak esastir. Çünkü saç dökülmesine sebep olan enzimler, normalde 3-4 yil olan saçin yasam süresini 1-2 yila indirir. Bu yüzden yeni saçlarin olusum süreleri kisalir ve onlar da saglikli olmaz. Bu sürecin sonucunda saç dokusu giderek güçsüzleşir ve sonunda ölür.

Erkeklerde saç dökülmeleri önlemek için lokal tedaviler, uygun vitaminler ve ek olarak stresi azaltacak ilaçlar tercih edilir, hormon tedavisi ise özel durumlar disinda önerilmez.

Saç Ekimi hakkında Tüm Sorularınız için Lütfen Tıklayınız

Saç Ekim Merkezi

sacekimmerkezi.com

By | 2015-11-20T10:51:57+03:00 Aralık 23rd, 2009|Saç Ekimi|1 Comment

About the Author:

One Comment

  1. bayram 16 Mart 2011 at 15:49

    ali bey 25 yaşındayım ve saçlarım da artık bariz belli olan bi açıklık oluştu ve bu durum beni inanılmaz rahatsız ediyo çünkü saçına çok önem veren biriyim ve önceden çok güzel ve sık saçlarım varken böyle olması ister istemez insanı pisikolojik olarak çok rahatsız ediyo yakalşık üç yıldır dökülme var size şöyle bi sorum olacak: saçlara önce bi tedavi uygulayıp zayıf olanları güçlendirmek çıka şansı olanları çıkartıp çoğaltmak gibi bi yol izliyor musunuz ben ekmeyi son seçenek olarak düşünüyorum da ektirmeden durumu düzeltebilme şansımız var mı ? beni bu konuda aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler…

Leave A Comment

Arama Yap
Yol Tarifi