Estetik

Fue Tekniği

Fue Tekniği

Fue tekniği tüm dünyada artık yüzde 90 oranında tercih edilen gelişmiş ve iz bırakmayan bir saç ekme yöntemidir. Fue yöntemine olan bu ilginin bir çok nedeninin dışında daha gelişmiş bir metodun günümüzde geliştirilmemesinin de tercih edilmesinde destekleyici yanı vardır.

Fue yönteminde kullanılan mikro motor uçlar ve saç köklerinin teker teker alınması sonucunda ense bölgesinde bir iz kalması bu tekniğin en önemli ve tercih nedeni olmasını sağlayan nedenidir. Fue tekniği (Foliküler Ünite Ekstraksiyon) olarak adlandırılır. Kullanımında kullanılan ince mikro motor uçları sayesinde en ince noktalara bile verimli saç ekimleri gerçekleştirilebilir.

Fue yöntemi ile yapılan saç ekimleri sonrasında acı ve yanma hissi oldukça düşüktür. Fue ile yapılan saç ekimlerinde genelde bir ekip ile işlem yapılır. Saç ekimlerinin performansı da çok yüksektir. Bir seferde 5-6 bin saç teli transfer edilebilir. Bunun ile beraber ekilen saçların çıkma olasılıgı da oldukça yüksektir. Bu oran da %90 lar civarındadır.

Fue tekniğinin extra bir maliyeti yoktur. Artık klasik tekniğin dezavantajları yüzünden hemen hemen bütün saç ekimi merkezleri ve Estetik cerrahlar bu tekniği kullanarak bir klasik yöntem haline gelmiştir. Durum böyle olduğundan maliyeti de bu tekniğin normal saç ekimi seviyesine inmiştir.

Fue tekniğinin kullanan doktorlar ve saç ekimi hemşireleri bu yöntemi sıklıkla kullanmış ve bu yöntem ile saç ekmiş kişiler olması başarıyı etkileyen faktörler arasında yer alır. Uzmanlar bu işte ne kadar tecrübeli iseler, saç ekiminde o oranda başarı elde etmiş olmak bir doğal sonuçtur.

Kısacası fue tekniği artık kullanılması zorunlu hale gelmiş iz bırakmayan bir seansta klasik yönteme göre çok daha verimli ve gelişmiş bir yöntemdir. Kullanımı için bir extra ücret gerektirmez bu işin uzmanı olarak bilinen estetik cerrahların elinde mucizevi sonuçlar vermektedir.

Bu Sayfa 101 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , ,