Estetik

jinekomasti nedir

jinekomasti nedir

jinekomasti kelime olarak karşılığı “erkeklerde meme büyümesi ameliyatı” demektir. Bazı erkeklerde göğüs büyümesi olabilir. Bunun nedeni aşırı kilo alıp verme ve genetik olarak insanın elinde olmayan genetik nedenlerden kaynaklanabilir. 

jinekomasti erkeklerin meme ucunda yağlanma olan veye çok yağ olmasa da aşağıya doğru sarkıklık olan erkeklerde yapılabilir. jinekomasti ameliyatları genelde genel anestezi ile hastane ortamında yapılır. Ameliyatı yapanın bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı olması gerekir. Ameliyat süre ortalama 2 saat olup bir gün süre ile hastane de kalmak yeterli olacaktır. 

jinekomasti olan erkekler için bu ameliyatı olmak oldukça zordur. Meme estetiği olarak dışarıdan görünse de, ameliyat tamamen bir sorunu gidermek amacı ile yapılır. Yani estetik bir müdahale olması rağmen genelde erkekler bu ameliyatı tedavi amaçlı olurlar.

jinekomasti tedavisi ile erkeklerin göğüslerinde küçülme olacaktır. Ayrıca ameliyat sonrasında tekrar memede büyüme görülmez. Yani ameliyatı tekrar tekrar olmak gerekmez. Fakat kişi tekrar aşırı kilo alıp vermeye devam edecektir. Bu yüzden ameliyat sonrası yediklerimize içtiklerimize dikkat etmemiz bizim avantajımıza olacaktır. Ameliyat olan bölge tekrar yağlanmaya çok müsaittir. O yüzden korunması gerekir. 

jinekomasti ameliyatı ile meme tamamen gitmez. O bölgede bir miktar yağ ve deri dokusu bırakılır. Bu bırakılmazsa meme bölgesi düm düz olacaktır. Bu da istediğimiz bir durum değil. O zaman da asimetri bozulacaktır. Estetik olarak uygun düşmez. Az bi yağ kalması iyi olacaktır. 

Amleiyattan korkan erkekler için de şunu diyebilirim ; ameliyat denecek kadar büyük bir işlem değildir. 1 saatte biten hatta daha az sürelerde biten ameliyatlarım da oldu. Genel anestezi olduğu için bir şey hissedilmez. Ameliyat bitince bir gün hastane de misafirimizi olursunuz. Bunun dışından kontrol bir hafta sonra ve bir ay için tamamen bu işi bitirebiliriz. Yani korkulacak hiçbir durum yok. Ameliyat sonrası acı ve yanma olmaz. Meme bölgesini fiziksel etkilerden korumak yeterli olacaktır.

Jinekomasti ameliyatı hakkında tüm sorularınız için http://jinekomastiameliyati.net/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu Sayfa 1.409 kez Ziyaret Edilmiştir.