Kol Sarkıklıkları – Kol Germe

Ana sayfa » Blog » Kol Germe » Kol Sarkıklıkları – Kol Germe

Birçok estetik operasyon da olduğu gibi kol germe ameliyatı da görsel bozuklukları gidermek amacı ile yapılır. Nedir Bu estetik bozukluklar derseniz eğer, güneşten, yaş ilerlemesinden,  erken yaşlarda alınan kiloların verilmesinden gibi durumlarda kolda sarkmalar kol kaslarında gevşemeler olur. Bu durumu ortadan kaldırmak için kol estetiği ameliyatı yapılmaktadır.

Kolun üst kısmındaki deri sarkmaları genç ve orta yaş grubunda kilo kaybetmeye, ileri yaş grubunda ise yaşlanmaya bağlı olarak derideki elastin-kollojen liflerinin kalitesini kaybetmesine bağlı olarak ortaya çıkar. Vücudun her yerinde olduğu gibi kol derisi de fazla kilo alındığında gerginleşir, ancak, bu kilolar verildiğinde deri eski gerginliğine her zaman kavuşamaz ve sarkma oluşur. Sarkma genellikle kolun üst kısımlarında ve iç tarafında ortaya çıkar. Bu bölge dışında sarkma anatomik özellikler nedeniyle çok nadirdir.

Kol Estetiği Tedavisi ;

Kolda oluşan sarkmaların tedavisinde ana nokta yağ dokusu ile birlikte fazla derininde vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Sadece liposuction (vakumla yağ emme) yapılırsa kolda sarkmanın artma riskinden dolayı oldukça dikkatli davranılmalıdır.Kol germe ameliyatıyla sarkmış olan fazla deri çıkartılırken kol iç yan tarafta cerrahi nedeniyle bir iz oluşmaktadır. Ancak yine de koldaki sarkmanın neden olduğu estetik sıkıntının yanında kabul edilebilir düzeydedir. Sarkmanın az olduğu vakalarda ameliyat izinin koltuk altında dizayn edilebileceği mini kol germeameliyatı yapılabilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ? ;

Kol Germe Ameliyatı genel veya lokal anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir ve ortalama ameliyat süresi 1,5-2 saattir. Hasta aynı gün taburcu edilebilir ve günlük aktivitelerine 2 gün sonra dönebilir. Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. Dikiş alınması gerekmez. Koşu ve tenis gibi spor aktivitelerine 3-4 hafta sonra izin verilir.