Estetik

Kulak estetiği yapan hastaneler

Görsel Anlatımlı Videolar

Kulak estetiği olmam isteyen hastaların bir kısmı bu ameliyatı devlet güvencesinde yaptırmak istiyor. Ama üzülerek söylemek istiyoruz ki devlet bu ameliyatı karşılamaz. 

Devlet sisteminde zorunlu olmayan yaşam kalitesi ve yaşam riski olmayan özel durumlarda yapılan estetik ameliyatlar devlet tarafından karşılanmaz. Bu yüzden bu ameliyatlar özel hastanelerde özel çalışan doktorlar tarafından yapılmaktadır. Bunun dışında devlet hastanelerinde yapılma olasılığı veya ücreti hakkında bilgimiz yoktur. Bu devlet hastanesinin yapısı ile alakalı olabilir. 

Zaten kulak estetiği ameliyatları da zaten çok zor olmayan ve ücret bakımından kişiyi zorlamayacak maliyetlerde yapılmaktadır. Bu yüzden bu ameliyatların büyük bir kısmı özel estetik cerrahlar ve hastaneler tarafından yapılmaktadır. Fiyatlar genelde özel taksit seçenekleri ve indirimlerle uygulanır. 

Bir hastanın kulak estetiği fiyatları hakkında bilgi edinebilmesi için bir estetik cerraha muayene olması gerekir. Muayene de kulak ile ameliyatta ne kadar oynanacağı ve ameliyatın nerede ne zaman yapılacağı ve hangi teknikle kulağın düzeltileceği belirlenir. Bu işlemin sonunda da kulak estetiği fiyatı belirlenir. 

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 1.161 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , ,