Estetik

Labioplasti

[dt_divider style=”wide”/]Görsel Anlatımlı Videolar

En sık rastlanılan genital estetik sorunlardan biri olan dudaklarda (Dış ve İç dudak) sarkma ve asimetri hem estetik açıdan kötü bir görüntüye hem de ilişki esnasında zorluğa bağlı ağrı sorununa yol açar. Kişiler labiumlarındaki sarkık görüntüden dolayı partnerlerinden utanır ve genital bölgesini göstermek istemezler. Sarkık ve büyük dudaklarda cinsel ilişki esnasında penisin itmesi ile dudaklar(labiumlar) gerilir ve ciddi bir ağrı ortaya çıkar. Görüldüğü gibi burada estetik ve fonksiyonel sıkıntı bir aradadır.

Labioplasti ameliyatları daha önce doğum yapmamış kişilere ve hatta kızlık zarına zarar verme olasılığı olmadığı için bakire bayanlara dahi uygulanabilir. Ameliyatın cinsel ilişkiye, gebe kalmaya ve doğum süreci üzerinde negatif etkisi söz konusu bile değildir.

İç dudaklardaki sarkma ve asimetri sorunlarını lokal anestezi ile yapılacak bir ameliyatla çözümleyebiliriz. Ameliyat öncesinde yapılacak çizimlere sadık kalarak yapılacak işlemlerle sorun tamamen çözümlenebilir. Ameliyat ortalama 30 dakika sürer ve sonrasında ağrı sorunu yok denecek kadar azdır. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınması gerekmez ve ameliyatdan iki gün sonra duşa izin verilir. 3-4 haftalık cinsel perhiz dönemi sonrasında mükemmel bir cinsel hayat hastalarımızı beklemektedir.

Fonksiyonel ve estetik sorunun birlikte çözüldüğü bu ameliyatdan sonra kişinin cinsel hayatında oluşacak düzelme özgüveninede tabiî ki yansıyacaktır.

By | 2017-07-29T15:47:36+03:00 Kasım 25th, 2009|Vajina Estetiği|4 Comments

About the Author:

4 Comments

 1. Duru 09 Aralık 2009 at 16:37

  Merhaba,

  Adım duru 22 yaşındayım vajinamın dudak kısımlarında sarkma(Labioplasti dediğiniz) var ben bu durumdan dolayı çok rahatsızım ileride evlendiğimde de sorun yaşayabileceğimi düşünüyorum.size bi kaç sorum olucak bu operasyonla ilgili öncelikle bu tür operasyonlar ileride o kısımdaki dokulara zarar verildiği için sorun teşkil etmez mi(cinsel isteksizlik gibi)? Yapılan operasyon sonunda herhangi bir iz bırakır mı?Tabi bir de bu operasyonu hastaya maliyeti nedir?
  Şimdiden ilginize teşekkür ediyorum.Sizden en kısa zamanda cevap bekliyorum…

 2. elif 31 Temmuz 2010 at 13:37

  merhaba ben 19 yaşındayım ve bende labioplasti ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorum bu ameliyatın kızlık zarına bir zararı olurmu.bu ameliyat bekar kızlarada uygulanıyomu. ayrıca bunu ameliyat için nereye başvurmam gerekio bi kadın doğum dokturna mı gitmeliyim.ve ücretleri hakkında bilgi verirmisiniz

 3. gamze 29 Aralık 2011 at 17:46

  sigortasiz yabanci vatandasim turk vatandasligim yok bende ayni sorundan dolayi labioplast ameliyati gecirmeyi dusunuyorum benim tek sorum bana kaca mal olur yakalasik olarakise bile bi fikir almak istiyorum fiyatlar hakkinda , sadece ic dudak ve tek taraf sarkmasi var bende , ilgilenirseniz memnun olurum cevabinizi en kisa zamanda bekliyorum simdiden tesekurler

 4. gozde 26 Şubat 2014 at 13:27

  Bende bu ameliyati olmak istiyorum.fakat hemde en kisa zamanda.Labioplast ameliyatinin fiyati hakkında bilgi almak istiyorum.

Leave A Comment

Arama Yap
Yol Tarifi