Labioplasti Ameliyatı

Ana sayfa » Blog » Vajina Estetiği Cat » Labioplasti

En sık rastlanılan genital estetik sorunlardan biri olan dudaklarda (Dış ve İç dudak) sarkma ve asimetri hem estetik açıdan kötü bir görüntüye hem de ilişki esnasında zorluğa bağlı ağrı sorununa yol açar. Kişiler labiumlarındaki sarkık görüntüden dolayı partnerlerinden utanır ve genital bölgesini göstermek istemezler. Sarkık ve büyük dudaklarda cinsel ilişki esnasında penisin itmesi ile dudaklar(labiumlar) gerilir ve ciddi bir ağrı ortaya çıkar. Görüldüğü gibi burada estetik ve fonksiyonel sıkıntı bir aradadır.

Labioplasti ameliyatları daha önce doğum yapmamış kişilere ve hatta kızlık zarına zarar verme olasılığı olmadığı için bakire bayanlara dahi uygulanabilir. Ameliyatın cinsel ilişkiye, gebe kalmaya ve doğum süreci üzerinde negatif etkisi söz konusu bile değildir.

İç dudaklardaki sarkma ve asimetri sorunlarını lokal anestezi ile yapılacak bir ameliyatla çözümleyebiliriz. Ameliyat öncesinde yapılacak çizimlere sadık kalarak yapılacak işlemlerle sorun tamamen çözümlenebilir. Ameliyat ortalama 30 dakika sürer ve sonrasında ağrı sorunu yok denecek kadar azdır. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınması gerekmez ve ameliyatdan iki gün sonra duşa izin verilir. 3-4 haftalık cinsel perhiz dönemi sonrasında mükemmel bir cinsel hayat hastalarımızı beklemektedir.

Fonksiyonel ve estetik sorunun birlikte çözüldüğü bu ameliyat dan sonra kişinin cinsel hayatında oluşacak düzelme öz güvenine de tabi ki yansıyacaktır.