Lazer Epilasyon ;

Lazer epilasyon tüm dünyada kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla kullanılan bir işlemdir. Lazer epilasyon deyince aklınıza hemen kadınlar gelmesin, erkek hastalarında kadın hastalara oranı birbirine oldukça yakındır.

Birçok işlem için epilasyon yapılabilir kadınlar estetik açıdan ve kolaylık ve konfor açısından, erkekler ise kötü görünümü veya rahatlığı istemeleri sonucu lazer epilasyon yapılabilir.

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri yüksek oranda yok eder. Gelelim lazer epilasyon ne demek ? ne işe yarar ?  sorularının cevabına ;

Lazer, “Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation” kelimelerinin başharflerinden oluşan bir kısaltma terimdir. Lazer herhangi bir dalga boyunda, biribirine paralel yönde ilerleyen ışık demeti olarakda tarif edilebilir. Lazerin spesifik bir rengi yoktur. Renkli olabileceği gibi renksiz de olabilir. Görünürlüğü ise tamamen dalga boyuna bağlıdır. Lazerin gücü ya da kullanım alanları çoğunlukla dalga boyu ile alakalıdır.

Lazer Epilasyon Nedir ?

Vücuttaki istenmeyen tüylerin lazer ışınları aracılığıyla yok edilmesi işlemi “Lazer Epilasyon” olarak adlandırılır. İnsanlık tarihi boyunca istenmeyen tüylerden veya kıllardan kurtulma için değişik metodlar kullanılagelmiştir. Lazer epilasyon bu amaçla kullanılmak için geliştirilen ve gelişimi halen devam eden medikal bir uygulamadır. Lazer epilasyonda etki mekanizması lazerin dalga boyuna göre değişiklik gösterir. Lazer enerjisi kıl folikülündeki melanin tarafından seçici olarak emilir ve ısıya dönüştürülür, kıl kökü ve gövdesindeki kök hücreleri hasar görür. Kıl kökü hasara uğradığı için yeni kıl çıkmayacaktır. Diğer etki mekanizması ise, kıl kökündeki vasküler yapıları tahrip ederek kıl kökünün damarsal beslenmesinin bozulup kalıcı epilasyon sağlanır. Sonuç istenmeyen tüylerden kurtulmaktır.

Lazer Epilasyonlar Hakkında Ortalama Fiyat Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz..

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Not : Gönderdiğiniz mesaj gizlilik içerisinde okunup cevaplanacaktır.

Lazer Epilasyon Videosu

En Çok Ziyaret Edilen sayfalar