Estetik

Meme Dikleştirme ( Mastopeksi )

//Meme Dikleştirme ( Mastopeksi )

Meme ( Gögüs )Dikleştirme Ameliyatı ;

Meme Dikleştirme, adından da anlaşıldığı gibi estetik açıdan kötü ve sarkık memelerin düzeltilmesi için yapılır. Mastopeksi adı verilen bu ameliyat kişinin sağlık sorununu çözmek için değil, estetik görünümünü iyileştirmek için yapılır.

Gögüsler kadınlar için çok önemlidir. Gögüs uçlarının aşağıya bakması demek gögüslerde bir bozukluk olduğunun belirtisidir.

Meme sarkmaları neden olur ?

 • Kişinin yanlış sütyen kullanımından
 • Aşırı kilo verme sonucu
 • Emzirme sonrası gögüsler de gevşeme
 • Yer çekimi
 • Yaşlılık

Meme Dikleştirme Ameliyatı nasıl Yapılır ?

Meme dikleştirme ameliyatı yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı oluşan derinin gevşemesi meme derisinin meme dokusundan fazla olduğu durumlarda olur. Kişiden kişiye ameliyat büyüklüğü ve tekniği değişebilir. Aşırı sarkma olmayan durumlarda fazla derinin alınması işlemi yapılabilir. Bu sorunu gidermezse eger bu işlemle birlikte kombine olarak silikon yerleştirilerek gögüslerin dikleştirmesi sağlanır.

Meme Dikleştirme Sonrası Ameliyat izi kalır mı ?

Özellikle beyaz tenli kadınlarda ameliyattan sonra ki 1-2 ay süresince belirgin iz, sonra ki 6 aydan sonra fazla belirgin olmayan meme başı etrafında bir iz kalabilir. Her cerrahi işlemde olduğu gibi kesi atılan yerde mutlaka bir iz kalır. Bunun ne kadar belirgin olduğu cerrahın tecrübesiyle alakalıdır.

Meme Dikleştirme Sonrası bebek emzirebilir miyim ?

Meme Dikleştirme meme büyütme aslında meme ye yapılan estetik ameliyatlarda hastalarımın en çok sorduğu sorudur. Kesinlik Meme ameliyatlarından sonra emzirmeyle alakalı bir sıkıntı yaşanmaz.

Meme Dikleştirme Ameliyatında Yaş Sınırı Var mı ?

Meme Dikleştirme yani Mastopeksi ameliyatında bir yaş alt limit olarak benim uyguladığım kurallara göre 18 dir. Belirli bir üst limit olmamasıyla beraber, 40 yaş üstü kadınlar için bazı tetkiklerin sonucundan sonra ameliyatın uygunluğuna karar veriyorum.

Meme Dikleştirme Ameliyatı bana ne kazandırır ?

Meme dikleştirme Mastopeksi ameliyatı yukarıda da belirttiğim gibi kişinin sağlık sorunlarıyla alakalı değil, estetik güzellikle alakalı bir durumdur. Kişi bu ameliyatı olduğunda dişiliğini, kendine güvenini ve sosyal çevrede kendini iyi hissetmesini sağlar.

Meme Dikleştirme Ameliyatı sonrası ve Ameliyat Sartları ;

Ameliyat tam teşekküllü bir hastanede genel anestezi altında gerçekleştirilir ve ortalama süresi 1.5-2 saatdir. Hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrasında ağrı minimaldir ve ağızdan alınacak ağrı kesicilerle rahatlıkla ortadan kaldırılabilir. Ameliyatın etkisinden dolayı memelerde 2-3 hafta süren ödem ve şişlikler olabilir. Kişi fazla efor gerektirmeyen rutin işlerine 2-3 gün içerisinde başlayabilir. Ancak sportif aktiviteler için 3-4 hafta beklemek önerilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Videosu

Meme Estetiği Hakkında Tüm Bilinmeyenler İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz..

www.memeestetigi.org

By | 2015-11-20T17:17:17+03:00 Temmuz 1st, 2009|Meme Estetiği|6 Comments

About the Author:

6 Comments

 1. eda 26 Haziran 2011 at 22:52

  merhaba,

  ben gogus estetigi(mem diklestirme) ve dudak dolma icin bi fiyat listesi istiyorum mumkunse. su an antalyadayim ve sizi gormeyi cok isterim eger fiyatlar uygun gelirse.

 2. yagmur y 01 Şubat 2014 at 21:52

  merhabalar
  fiyat almak istiyorum.
  meme germe OP icin?
  ve karin germe

  tskler

 3. Dilan 05 Şubat 2014 at 17:18

  merhaba,
  hamilelik sonrası göğüslerim sarktı. göğüs dıklestırme amelıyatı ıcın fıyat almak ıstıyorum. teşk.

 4. meziyet esmeray 25 Mart 2014 at 13:55

  Ikinci bebegimi emzirmekten memelerim sarkti fiyat istiyorum arastirdim cok fiyat istediler sizde uygun olursa yaptiricam

 5. seren 08 Mayıs 2014 at 01:41

  23 yasindaym 5yasinda kizim war bu seneye kadar 95beden sutyenkullandim ama bu iki ay icinde ne öldu bilmiyorum 75bedn bile buyuk geliyo sarkti we ici bosaldi lutfn yardimci olun. diklestirmde fiyat nedir

 6. dilek 12 Mayıs 2014 at 01:43

  23 yasindayim psikolojim bozuldu.goguslerimde sarkma oldu emzirmeden dolayi 1yasinda kizim hala emiyo yardimci olurmusunuz nasil ulasabiliriz size fiyat cok onemli

Leave A Comment

Arama Yap
Yol Tarifi