Estetik

Meme Küçültme

//Meme Küçültme

Meme Küçültme Estetiği ;

Meme Kadının dişiliğini ortaya çıkaran en önemli şey olduğunu düşünüyorum. Benim gibi düşünenler çoğunlukta olmalı ki, dünyada ki kadınların çoğu göğüs asimetrisine ve estetiğine dikkat ediyor. Herhangi bir nedenden dolayı göğüste aşırı büyüme sorununu meme küçültme ameliyatlarıyla giderebiliriz.

Meme Küçültme ameliyatı göğüste oluşan veya doğuştan genetik nedenlerle oluşan fazla meme derisi ve dokusunun cerrahi tekniklerle alınması ve o bölgedeki fazlalıkların alınması sonucu daha gergin bir göğüs elde edilmesidir.

Memenin büyüklüğüne göre ameliyat sonrası oluşan izler de bu oranda artış gösterir. Meme Ameliyatını izsiz gerçekleştirmek mümkün değildir.

Kimler Meme Küçültme Estetiği Olmaya Aday ;

 • En Başta Göğüslerin şekilsizliği sonucu oluşan psikolojik etkenler (kendini kötü hissetme, mutsuzluk, sosyal çevre de yetersizlik hissi )
 • Sırt ve omuz bölgelerine asimetrik olarak bir yük binmesi neticesinde özellikle boyun ve omuzlarda ağrı
 • Normal dik duruş pozisyonunun bozulmasıyla kamburlaşma oluşması
 • Sarkma nedeniyle, memelerin karın cildi ile temas eden yüzeylerinde, özellikle yaz aylarında, aşırı terleme nedeniyle pişikler ve mantar enfeksiyonları oluşmasıyla
 • Sütyen askılarının omuz bölgesinde oluşturduğu derin izler ve kişilerde sıkıntı oluşturması nedeniyle
 • Meme dokusunun büyük olması, kişinin giysi seçiminde yaşattığı sosyal sıkıntılar da

Meme küçültme Ameliyatı nasıl Yapılır ?

Memenin normalden büyük olması veya çok büyük olması durumunda bu işlem gerçekleşir ve memenin büyüklüğüne göre farklı teknikler kullanılır.

Hafif ve orta dereceli büyük memelerde meme başından meme altı kıvrımına doğru dikey vektörde uzanan tek ve kısa bir iz(nedbe) oluşturan ameliyatla arzu edilen büyüklükte, daha diri, dik ve dolgun bir meme oluşturmak mümkündür. İleri derecede büyük memelerde ise meme başından meme altı kıvrımına doğru uzanan ize ilave olarak meme altı kıvrımında da ize   neden olan tekniği kullanmak gerekmektedir. Ben tarz olarak fazla ve belirgin izleri sevmediğim için bu konuda özellikle hassasiyet gösteriyorum. Meme dokusunun çok büyük olduğu hastalarda bile kısa T tekniğini uygulayarak meme altı çizgisinde boylu boyunca uzanan ters T şeklindeki kesiyi ve izi fazlasıyla kısaltmaya çalışıyorum.

Meme Küçültme Sonrası Süt Verme ;

. Ameliyat sonrasında kişinin süt vermesi meme büyüklüğüne ve kullanılacak cerrahi tekniğe göre değişiklik gösterir. Az miktarda meme dokusu çıkarılırsa kişinin süt vermesi mümkün olabilir. Ancak, çok miktarda meme dokusu çıkarıldığında süt vermek her zaman mümkün olmayabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası ;

Ameliyat, genel anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir ve ortalama ameliyat süresi 2,5 – 3 saatdir. Gerekli görülen durumlarda ameliyat sahasında birikebilecek sıvıyı boşaltmak amacıyla geçici olarak dren yerleştirilebilir. Ameliyat sonrasında hastanede kalış süresi 1-2 gündür. Ameliyat sahası oldukça geniş olmasına rağmen şaşırtıcı şekilde ağrı çok azdır ve sadece ağızdan alınacak ağrı kesicilerle rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Ameliyat sonrasında cerrahi travma nedeniyle memelerde ödem(şişlik) ve morarmalar ortaya çıkabilir. Ancak bu durum kısa sürede kendiliğinden ortadan kaybolur. Memenin final neticesine ulaşması 3-6 ay sonra olacaktır.

Kişinin işe başlaması meşgul olduğu işe göre değişiklik gösterir. Masa başı işi yapanlarda 3-4 gün sonra işe başlanabilir, ancak, normal aktiviteler için 2-3 hafta geçmesi gerekmektedir. Spor ve yüzme gibi aktiviteler için 4-6 hafta beklemek önerilir.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında hem kozmetik ve hem de fiziksel bir iyileşme ortaya çıkmaktadır. Boyun, omuz ve sırt ağrısı olan hastalar ameliyat sonrası erken dönemde dahi bu şikayetlerinin ortadan kalktığını ifade etmektedirler. Sonuç olarak, kişinin fiziksel ve ruhsal durumunda çarpıcı düzelmeler oluşmaktadır.

Meme Estetiği Hakkında Tüm Bilinmeyenler İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz..

www.memeestetigi.org

By | 2015-11-19T18:24:50+03:00 Nisan 30th, 2011|Meme Estetiği|8 Comments

About the Author:

8 Comments

 1. fatma 14 Şubat 2012 at 19:45

  ben 23 yaşında ve sıvasta ögrencıyım gogsumun buyuklugunden şikayetcıyım ve küçültmek ıstıyorum omuzlarım artık cook agrıyor bu estetık fiyat olarak ne kadar olur hocam benı bılgılendırırsenız sevınırım şimdiden tşk ederım….

 2. sibel 23 Mart 2012 at 11:37

  benim sekiz aylık bir kızımvar ilk çocuğum ve birtane daha istiyoruz ama göyüslerim çok büyük boynum belim çok arıyor ve bebek emziriorum küçültme ameliyatı yaptırsa emzire bilirmiyim kızımı ve sonra bebeyım olursa onu emzire bilirmiyim şimtiden tşk

 3. özlem 15 Şubat 2013 at 18:17

  meme kuculte ıcın bılgı almak ıstıyorum:S

 4. yasemin ozalp 17 Mart 2013 at 10:30

  Merhaba ben memelerimin buyuklugunden sikayetciyim fakat asiri cok cok buyuk degil ama yinede buyuk kiyafet giyinince cok rahatsiz oluyorum her defasinda basortumle saklamak zorunda kaliyorum..sutyen bedenim 14 D veya E oluyor benim sorum su biraz once bir videonunuzu seyrettim orda amaliyat izlerinden hoslanmadiginizi yazmissiniz bende T seklindeki iz olmadan gogus ucundan amaliyat olmak istiyorum ve gogus ucumun hissinin kaybolmasindanda korkuyorum bana bilgi verirseniz sevinirim birde fiyatlariniz konusunda?ve ikinci sorunum karin germe karin germede boydan boya iz olmadan sadece sezeryan isi gibi iz olurmu?

 5. nazz 31 Temmuz 2013 at 12:07

  merhaba göğüs küçültme ameliyatının maliyetini öğrenmek istiyorum…

 6. turkan aydin 24 Ekim 2013 at 14:50

  Ben memegoyuslerimin buyuklugunden dolayi cok sıkıntilar yasiyorum bundan dolayida kucultmek istiyorum iyi bir yer arastiriyordum nasil uladirim size

 7. admin 24 Ekim 2013 at 14:54

  Op dr ali mezdeği iletişim bilgileri

  0212 241 3 241

 8. sevilay 20 Şubat 2014 at 16:49

  merhaba benım de aynı sıkıntılarım var ama hangı doktora gıdecegımı bılmıyorum bana yardımcı olurmusunuz ve bu ücretli bişiy mi

Leave A Comment

Arama Yap
Yol Tarifi