Estetik

Saç Ekimi

//Saç Ekimi

Özellikle erkeklerde olmak üzere saç tüm insan topluluklarında görüntü açısından oldukça önemlidir.Tarih boyunca saç dökülmesini ve saçsızlık sorununu ortadan kaldırmak için değişik yöntemler kullanılmıştır.

Saç dökülmesinin tespit edilebilen pek çok nedeni bulunmaktadır. En sık karşılaşılan saç kaybı şekli, tıbbi olarak androjenik alopesi adı verilen ve cinsiyet hormonlarının etkileri ile ortaya çıkan erkek tipi saç kaybıdır. Androjenik alopesi dışında sigara, yaşlanma, hormonal değişiklikler, ailevi yatkınlık, aşırı kilo alıp hızla kilo verme, uzun süren ateşli hastalıklar, ilaçlar, yanık ve stres gibi etkenler saç dökülmesine neden olabilir.

Saç kaybı genellikle ya başın tepe kısmından, ya da alın bölgesinde şakak üstlerinden başlar ve zamanla başın önce tepe kısmına, daha sonra da arka kısımlarına doğru genişler. Son aşamada sadece dökülmeye karşı en dayanıklı bölgeler olan kenar kısımları ve ense bölgesinde saç kalır. Bu bölgelerdeki saçlar, cinsiyet hormonlarının saçlar üzerindeki etkilerine karşı daha dirençlidirler. Dirençli bölgelerdeki saçların da dökülmesi tam bir saç kaybına yol açar ki, bu durum son derece ender rastlanan bir durumdur. Saçların, başın her bölgesinde dökülmeye farklı derecelerde direnç göstermesinin nedenleri ise net olarak bilinmemektedir.

Kliniğimizde saç dökülmesinin tedavisinde dökülmeyi azaltmak ve mevcut saçların canlılığını artırmak için kişiye özel mezoterapi uygulamaları yapılmaktadır.Özellikle FUE(İzsiz Yöntem) tekniği olmak üzere FUT(Klasik Yöntem) ile de saç nakli operasyonları gerçekleştirilmektedir.

Estetik cerrahi felsefesinde izlerin yeri olmadığı düşünülürse niçin FUE yöntemini tercih ettiğimiz daha da net anlaşılacaktır.

Saç Ekimi hakkında Tüm Sorularınız için Lütfen Tıklayınız

Saç Ekim Merkezi

sacekimmerkezi.com

By | 2017-02-28T15:31:39+03:00 Temmuz 1st, 2009|Saç Ekimi|2 Comments

About the Author:

2 Comments

  1. emin 20 Mart 2011 at 22:26

    SLm benim doğuŞtan anLım açık ve SaçLarıma modeL veremiyorum çirkin bi görüntü oLuyor kaŞLarımın üStüyLe SaçLarımın baŞLadığı yer 5 parmağımı aLıyor. bu böLgede daha önceden Saç oLmadığı için Saç ekiLebiLirmi bu konuda biLgi aLmak iStiyorum…

  2. recep 17 Kasım 2012 at 16:33

    alın bölgesine saç ekimi nekadar sürer

Leave A Comment

Arama Yap
Yol Tarifi