Alın Germe Kaş Kaldırma

Ana sayfa » Blog » Uncategorized @tr » Alın Germe Kaş Kaldırma

Alın germe ve kaç kaldırma ameliyatları kişinin estetik olarak gençleştirmek fiziksel görünümünde ki yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için yapılan operasyonlardır. Bu estetik operasyonlardan alın germe yaşlılık ve alın bölgesindeki derinin gevşemesi yani zamana yenik düşmesi durumunda yapılan işlem olarak adlandırılırken, kaş kaldırma işleminde aynı durum geçerli değildir. Kaş kaldırmada yaş sınırı veya yaşlanma faktörlerine bağlı yapılmaz. zaten genç ve güzel bir görünüme sahip bir yüzde de kaş kaldırma işlemi yapılır. Kaş kaldırma genel mimiklerin düzenlenmesi ör : gülmek kızgınlık v.s gibi mimiklerin kaybolması sonucunda da yapılabilir.

Alın germe ameliyatı fiyatları

Avrupa’da veya Amerika da şakak germe ameliyatı fiyatı 4000$ – 8000$ arasında değişmekte. Tabi ki Türkiye’de fiyatlar çok daha makul. Alın germe kaş germe ile kombine edildiğinde farklı maliyet çıkabilir. Ayrıca ameliyat için yaşınızda önemli. Direk ve hemen fiyat almak için, ekranın altında ki WhatsApp butonuna basarak çağrı merkezimize bağlanabilirsiniz. Size ücret de dahil olmak üzere yardımcı olacaklardır.

Alın Germe Estetiği

Alın yukarıda da belirtildiği gibi zaman içinde sarkan zayıflayan derilerin kesilip alınması olarak tanımlanabilir. Estetik açıdan bu işlem kişinin daha genç görünmesini sağlayabilir. Alın germe ameliyatında komplikasyon riski çok düşüktür yani kanama çok olmaz. Alın germe ameliyatı 2 farklı metotla yapılabilir. bunlar ;

  • Klasik alın germe
  • Endoskopik alın germe

Alın germe ameliyatının kişiye fazla zahmeti yani eziyeti yoktur. Kolay ve kısa süren bir operasyonla kişi kırışıklıklarından göz yanlarındaki kaz ayaklarında hatta yanaklarında ki fazlalıklardan bile kurtulabilir. Alın germe estetiği tam teşekküllü bir hastanede yapılmasını uygun buluyorum. Herhangi bir komplikasyon durumunu göz önüne alarak bana göre gerekli. Ameliyat kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılıyorsa genel anestezi tek yapılıyorsa local anestezi uygulanabilir.

Kaş kaldırma Estetiği

Kaş kaldırma ameliyatı tek başına yapılırsa zahmetsiz ve basit bir ameliyattır. Küçük müdahaleler le sizi yıllar öncesine götürebilir. Kaş ta yapılacak minik müdahaleler mimiklerde gülme v.s  faydası olacaktır. Kaş kaldırma işleminde belirli bir yaş sınırı yoktur. mimiklerde kayıp ve estetik açıdan rahatsız durum yaşayan hastalarımız bu ameliyattan faydalanabilir.

Kaş kaldırma ameliyatı tek başına lokal anestezi ile kısa bir süre içerisinde yapılabilir. Hastanın 1 günlük hastanede kalması benim için yeterlidir.

Sonuç olarak yapılan alın germe ve kaş kaldırma estetik ameliyatları kullanımda basit ama sonuçları etkileyicidir. Kişide yorgun ifadeyi mimiklerde düzelme sağladığını gördüm. Yılların verdiği kırşık deforme olmuş deri yüzeyinden kişilerin bu ameliyatla kurtulması mümkündür.

Ameliyatın bir yaş sınırı var mı

Alın germe ameliyatında herhangi bir yaş sınır olduğunu söylemek yanlış olur. Bu ameliyatı olmak isteyen her kez olabilir. Kaş kaldırma ameliyatı ile benzer teknikler kullanılır. kaş kaldırma ameliyatlarında yaş sınır düşük iken alın germe ameliyatlarında yaş sınırı genelde 40 50 li yaşlar dadır.

Ameliyat riskleri

Alın germe ameliyatları riskli ameliyatlar değildir. Sağlık açısından hiçbir zararı veya yan etkisi söz konusu değildir. Aksine bu ameliyat insanı genç göstermektedir. Bu sebeple ameliyat sonrasında hastanın kendine güveni artar, sosyal hayatında daha dinamik ve başarılı olabilir.

Alın germe kaç günde iyileşir?

Alın germe ameliyatı (frontoplasti) sonrası iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte, genel olarak belirli bir iyileşme sürecini takip eder. İşte bu sürecin genel bir özeti:

Ameliyattan Sonraki İlk Birkaç Gün: Ameliyattan hemen sonra şişlik ve morluklar oluşabilir. Bu dönemde hastalar genellikle ağrı ve rahatsızlık hissedebilir. Doktorunuz ağrıyı yönetmek için ilaçlar önerebilir.

  • İlk Hafta: İlk hafta içinde şişlik ve morluklar azalmaya başlar. Çoğu hastada bu dönemde yüz ifadesi daha normal hale gelmeye başlar. Bu dönemde hastalar genellikle normal günlük aktivitelerine dönebilir, ancak ağır egzersizlerden kaçınmaları önerilir.
  • İkinci Hafta: İyileşme süreci devam eder ve çoğu hasta bu dönemde daha fazla normal aktiviteye dönebilir. Ancak, hala dikkatli olmak önemlidir.
  • Bir Ay ve Sonrası: Bir ay sonra, çoğu hasta büyük ölçüde iyileşmiş olur. Ancak, tam iyileşme ve sonuçların görülmesi genellikle birkaç ay sürebilir.
  • Son Kontroller: Doktorunuz, iyileşme sürecini izlemek ve herhangi bir komplikasyon olup olmadığını kontrol etmek için düzenli kontroller yapacaktır.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci, ameliyatın kapsamına, hastanın genel sağlık durumuna ve doktorun talimatlarına ne kadar uyulduğuna bağlı olarak değişebilir. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, mutlaka doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Ameliyat sonrasında iz kalır mı

Alın germe ameliyatı sonrasında kesiler saçlı deri içerisinde olduğu için, gözle görülür bir ameliyat izi görünmez. Kişi ameliyat olduğunuzu anlamaz bile. Ameliyat sonrası bakımlarında tam yerine getirilmesi durumunda başarılı sonuçlar ortaya çıkar.

Ameliyat ne kadar kalıcı ve etkili

Alın germe ameliyatı hastanın durumuna göre değişken olmak üzere 5-10 yıl arasında kalıcılığını sürdürür. Hasta ameliyat olduktan sonra en az 5 yaş daha genç görünebilir.

  • Erkeklerde alın germe
  • Kadınlarda alın germe ameliyatı