Labioplasti Ameliyatı

Ana sayfa » Blog » Vajina Estetiği Cat » Labioplasti

En sık rastlanılan genital estetik sorunlardan biri olan dudaklarda (Dış ve İç dudak) sarkma ve asimetri hem estetik açıdan kötü bir görüntüye hem de ilişki esnasında zorluğa bağlı ağrı sorununa yol açar. Kişiler labiumlarındaki sarkık görüntüden dolayı partnerlerinden utanır ve genital bölgesini göstermek istemezler. Sarkık ve büyük dudaklarda cinsel ilişki esnasında penisin itmesi ile dudaklar(labiumlar) gerilir ve ciddi bir ağrı ortaya çıkar. Görüldüğü gibi burada estetik ve fonksiyonel sıkıntı bir aradadır.

Labioplasti ameliyatı adayları

Labioplasti ameliyatları daha önce doğum yapmamış kişilere ve hatta kızlık zarına zarar verme olasılığı olmadığı için bakire bayanlara dahi uygulanabilir. Ameliyatın cinsel ilişkiye, gebe kalmaya ve doğum süreci üzerinde negatif etkisi söz konusu bile değildir.

Ameliyatını nasıl yapıyoruz

İç dudaklardaki sarkma ve asimetri sorunlarını lokal anestezi ile yapılacak bir ameliyatla çözümleyebiliriz. Ameliyat öncesinde yapılacak çizimlere sadık kalarak yapılacak işlemlerle sorun tamamen çözümlenebilir. Ameliyat ortalama 30 dakika sürer ve sonrasında ağrı sorunu yok denecek kadar azdır. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınması gerekmez ve ameliyatdan iki gün sonra duşa izin verilir. 3-4 haftalık cinsel perhiz dönemi sonrasında mükemmel bir cinsel hayat hastalarımızı beklemektedir.

Fonksiyonel ve estetik sorunun birlikte çözüldüğü bu ameliyat dan sonra kişinin cinsel hayatında oluşacak düzelme öz güvenine de tabi ki yansıyacaktır.

Vajina iç dudak sarkması neden olur

vajina iç dudak sarkması en başta genetik nedenlerden dolayı doğuştan olabilir. Bunun dışından doğum sonrası bazı kadınlarda görülür. Ayrıca aşırı kilo alıp verme durumunda da kadınların vajinal iç dudaklarında sarkmalar görülür.

Labioplasti ameliyatına neden ihtiyaç duyulur

Bu ameliyat olmayan kişiler tabi ki sağlık açısından bir şey kaybetmezler. Fakat iç dudaklarının sarkık olması bazı kadınlarda utanma vajinal bölgeyi saklama gibi durumlar olabilir. Cinsel ilişki esnasında dudakların başıboş olmasından dolayı içeriye dogru baskı yapması sıkışma gibi durumlar olması halinde acı ve buna bağlı olarak kadınlarda ve bazı durumlarda geç boşalmaya hatta boşalamaya neden olabilir.

Labioplasti ameliyatı fiyatları nasıl belirlenir

Labioplasti ameliyatında mutlaka bir fiyat aralığı mevcuttur. Fakat yasalarımız gereği net bir fiyat vermek malesef mümkün değildir. Zaten yasak bile olmasa dahi internet üzerinden fiyat vermek bence doğru değil. Bunun sebebi ameliyat şartlarının hastalarımızın opsiyonunda olması nerede hangi kalite de bu ameliyatı olmak istedikleri fiyatı oldukça etkiler. Bu kalite standartlarında mutlaka bir alt limitim olmasına rağmen, hastalarımız istedikleri hastaneyi seçmekte özgür bırakıyorum. Avrupa ve Amerika da labioplasti ameliyatı fiyatları 4000$ civarında. Tabi ki ülkemizde çok daha uygun. Sizde 2024 yılı fiyatları için WhatsApp hattımıza yazarak bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatın yapıldığı hastanenin tam teşekküllü bir hastane olması gereklidir. Bunun sebebi oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumda acil müdahale imkanlarının olması gerektiğindendir. Ayrıca bu tür ameliyatlarda fiyattan daha önemli olan bir faktör vardır ki o da doktor seçimi. Labioplasti ameliyatını yapacak olan doktorun bu ameliyatı daha önce yapmış ve gereken tecrübenin ve sanatın kendisinde olması gerekir.