Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları 2024

Ana sayfa » Blog » Göz Kapağı Estetiği » Göz Kapağı Ameliyatı

Gözler yorgun, yaşlı ve hatta kızgın görünüyorsa, karşınızda ki kişilere yanlış izlenim veriyor olabilirsiniz. Doğal yaşlanma sürecinde göz çevresinde ki hassas cilt ve kaslar önemli ölçüde etkilenebilir. Taze ve daha genç bir görünümü elde etmek için göz kapağı ameliyatı etkili bir yol olabilir.

Toc

Göz kapağı estetiği fiyatları 

Avrupa ve Amerika da ortalama olarak göz kapağı estetiği fiyatı 3000$ civarında olan bu işlem, Türkiye de çok daha ucuz.(2024 yılı itibari ile) Bunun sebebi dolar kurudur. Paramızın diğer para birimlerine olan farkıdır. Bu alandan fiyat paylaşmamız yasak. Ama Aşağıda ki WhatsApp butonuna basarak çağrı merkezimize bağlanabilirsiniz. Ortalama 5dk içerisinde göz kapağı ameliyatı fiyatı bilgisi alabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Blefaroplasti Operasyon Karnesi

Süre 1 – 1,5 saat
Ameliyat yeri Hastanede
Anestezi Genel anestezi
Ağrı Hafif ağrılar- kısa süre
Etki süresi 5. yıl, yaşlanma ile bağlantılı
İşe dönüş 3. gün, masa başı işlere dönülebilir
İlk banyo 4. gün
Tam iyileşme 1 ay sürer
Egzersiz, kardiyo Hemen
Ameliyat izi Gizlenir, görünmez
Beslenme Protein ağırlıklı, sadece iyileşme döneminde
Türkiye de kalma süresi 4 gün
Hastanede kalma süresi Genelde aynı gün taburcu
İlk kontrol 4. gün
Yan etkiler Şişlik, kızarıklık, ödem (geçici)
Komplikasyonlar Nadir gözde kanlanma olabilir
Sargı Flaster band

Göz kapağı estetiği öncesi sonrası

Yasak gereği web sitemizde açıkça öncesi ve sonrası yayınlayamıyoruz. Ama aşağıdaki instagram linkimizden sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesabımızda göz kapağı ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Göz Kapağı Kaldırma Nedir

Göz kapağı kaldırma ameliyatı, yorgun görünen ve yaşlanmış gözleri doğal olarak genç ve tazelenmiş bir görünüm kazandırma yarayan estetik bir operasyondur. Alt ve üst göz kapağı ameliyatları kırışıklıkları, şişkinliği ve sarkmış cildi yok eder. Yaşlanma belirtilerini düzenler. Kısa ve faydalı bir ameliyattır. Göz estetiği ameliyatları, Op. Dr. Ali Mezdeği gibi estetik plastik cerrahi doktorları tarafından yapılır. Göz doktorlarının alanı değildir.

Göz kapağı kaldırma prosedürü

Dikkatli bir muayene ve doktor görüşmesinden sonra hasta işlem için kliniğe veya hastaneye çağrılır. Göz kapağı düzeltmeleri genellikle ayakta tedavi bazında ve lokal anestezi altında yapılır. Hasta tarafından istenirse genel anestezi de mümkündür. Kesi, üst göz kapağının kıvrımında gizli bir şekilde uzanır veya alt göz kapağı kaldırma durumunda alt göz kapağının kenarındaki kirpiklerin yaklaşık bir ila iki milimetre altından yapılır.

Kesikler hiç görülemez veya ancak çok yakından bakıldığında görülebilir. İşlem sırasında fazla deri, yağ ve kas bölgeleri alınır veya küçültülür. Kesikler daha sonra dikilir. Göz kapağı kaldırma işleminden sonraki günlerde hastaların dinlenmesi ve göz kapaklarını yeterince soğutması gerekir. Ek olarak, geçici olarak güneşlenmekten kaçınmalısınız, tedavi sonrası başka önlemler gerekli değildir.

Dikişler beş ila sekiz gün sonra alınabilir. Ameliyattan yaklaşık iki hafta sonra, şişlik ve hematom genellikle tamamen inmiştir, böylece hastalar tüm sosyal çevrelerde prezentabl hale gelirler. Bu süreden sonra spor aktivitelerine devam edilebilir.

Hangi durumda göz kapağı estetiği yapılmalı

Yaş ilerledikçe cilt dayanıklılığını ve elastikiyetini kaybeder, bu da göz çevresinde ilk kırışıklıkların oluşmasına ve can sıkıcı deri fazlalıklarının oluşmasına neden olur. Üst göz kapakları bölgesinde genellikle yerçekimi nedeniyle üst kirpik çizgisine çöken ve bu nedenle sadece estetik bir bozulmaya değil, aynı zamanda görüş alanında da bir kısıtlamaya neden olabilen gevşek cilt bölgeleri oluşabilir. Alt göz kapaklarının bulunduğu bölgede, gözyaşı keseleri olarak bilinen göz altındaki bağ dokusunda genellikle sarkma ve buna bağlı olarak çöküntü oluşur.

Bu durumun gidermek için, özellikle kadın hastalar çeşitli makyaj uygulamaları yapar. Ama bu istenen sonucu vermekte zorlanır. Hastalar, düşük göz kapakları veya göz altı torbaları nedeniyle sağlıklarının bozulduğunu hissederlerse , bu genellikle kişiler arası ilişkiler ve kendi özgüvenleri için istenemeyen sonuçlar doğurabilir. Bu gibi durumlarda göz kapağı kaldırma ameliyatı, hastalara ışıltılı bir ifade ve taze bir özgüven kazandırmak için vazgeçilmez bir yöntemdir .

Bir göz kapağı estetiği önerildiği zaman, yalnızca kişisel bir konsültasyonda ve cildin gevşekliği tespit edilir. Cildin olgunlaşma süreci kişiden kişiye büyük ölçüde değişir, bu nedenle genel bir yaş sınırı yoktur. 18 yaşında bir hastada da göz kapağı sarkması görülebilir.

Aşağıda ki durumların biri veya bir kaçından ötürü ameliyat olmalısınız. Bunlar kısaca ;

 • Göz çevresi kırışıklıkları
 • Alt göz kapağında sarkma
 • Üst göz kapağında sarkma
 • Göz kapaklarında aşırı yağ birikmesi
 • Göz altı torbalanması
 • Gözlerinin yorgun, yaşlı ve hatta kızgın görünenler
 • Fazla derinin görmeyi etkilemesi

Göz kapağı kaldırma işleminden sonra nelere dikkat edilmelidir?

Vücudun diğer alanlarına göre göz bölgesi daha hızlı iyileşme eğiliminde. Bu nedenle ameliyat sonrası süreci iyileşme kolay olur. Normal aktivitelere ve sosyal yaşama dönmek için 2-3 gün beklemenizi tavsiye ederim. Hasta bir kaç gün izlenir ve sorun olmadığından emin olunur. Hasta evde 2-3 gün istirahat etmesi tavsiye edilir. Bu süre içinde soğuk kompres yapılması uygundur. Bu şişlik ve morlukların daha hızlı iyileşmesini sağlar. Duruma göre ağrı kesici ilaçlar ile konfor sağlanabilir.

Çok hafif yara izleri olabilir bu çok normaldir. Yaranın hızlı iyileşmesi için kremler yazılabilir. Kontak lens kullanan hastalar ameliyattan sonra ki 3-4 gün sadece gözlük kullanması gerekebilir. Bir hafta sonra dikişler alınabilir. Kendinden eriyen dikiş atılış ise, sadece kontrol için kliniğe gelmeleri yeterlidir. Sonrasında kadın hastalar için makyaj serbest olacaktır. Bu şişlik ve morlukların giderilmesi için kullanılabilir. Dikişler alındıktan sonra hastalar normal sosyal hayatlarına dönebilir. Yaklaşık 2 hafta sonra spor veya kardiyo serbest olur.

Ameliyattan s 2 hafta sonra sonuçlar görülebilir. Yaklaşık 5-6 ay sonra final hali ortaya çıkar. Doğal yaşlanma süreci devam ettiği için 10-15 yıl sonra sarkma tekrarlanabilir. Bu yüzden tekrar cerrahi müdahale istenirse yapılabilir. Ameliyatın kalıcılık süresi de kişiden kişiye değişir. Ortalama 10-15 yıldır.

Blefaroplasti Çeşitleri

Blefaroplasti (göz kapağı ameliyatı), hem estetik hem de tedavi amacı ile yapılabilir. Temel prosedür aşağıdakilerden birini veya bir kombinasyonunu içerir:

 • Üst göz kapağı Blefaroplastisi, gözün dışına doğru giden doğal kıvrımlara yapılan kesilerle yağın alınmasını ve gevşek ya da sarkmış kas dokusunun sıkılaştırılmasını ve ardından kesi kapatılarak dikilmesini içerir.
 • Alt göz kapağı Blefaroplasti, daha genç bir görünüm elde etmek için cildi sıkılaştırma ve fazla yağın gözün alt kısmında orantılı bir şekilde dağıtılmasını içerir. Eğer yağ ve deri miktarı fazla ise, fazla deri ve yağ alınacaktır. Dikkat edilmesi gereken ise, yağın aşırı alınmamasıdır. Sonrasında göz altında çukur olmaması için dikkat edilmelidir.

Blefaroplasti ameliyatının faydaları

Göz kapağı ameliyatı, tıbbi açıdan ve estetik açıdan 2 ana fayda sağlar. Göz çevresinde aşırı yağ birikintileri varsa, bu durum görüşü bozabilir. Genelde üst göz kapağında olan bir sorundur. Tedavi amacı ile üst göz kapağı yapılabilir. Alt göz kapağında ise durum farklıdır. Göz torbalarının birikmesi sadece estetik açıdan kişiyi etkiler. Cerrahi olarak düzeltilir ve estetik görünüm sağlanır. Bu da tıbbi tedavi dışında estetik olarak faydasıdır.

 • Daha iyi görme
 • Gözün kendisinde hasarın giderilmesi
 • Daha sıkı bir cilt
 • Yüz görünümünde iyileşme
 • Kaygı veya mutsuzluktan kaynaklanan psikolojik etki

Göz Kapağı Ameliyatı

Üst göz kapağı estetiği

Bizim kliniğimiz İstanbul nişantaşda yani Türkiye de. Muayene ve yapılacak işlemler klinikte belirlendikten sonra, ameliyat için hastanemizde tekrar randevu oluşturularak ameliyat gerçekleşir.

Genellikle üst göz kapağı derisinin elipsini çıkarmayı içerir. Yara çok hızlı bir şekilde iyileşir ve göz kapağı kırışıklığı göz kapağı kıvrımına gizlenir. Az miktarda yağ ve yağ dokusu da ameliyat içinde ihtiyaç halinde çıkartılır. Fazla yağ çıkarmak da hastayı yaşlı gösterebilir. Bu yüzden yağ çıkartma belirli bir oranda bırakılmalı ve abartıya kaçılmaması gerekiyor.

Alt göz kapağı estetiği

Alt göz kapağı ameliyatı kesi ile veya sadece yağ çıkartılarak hasta ihtiyacına göre yapılıyor. Göz torbalarında ki yağlar bazen çıkartmadan yaydırma dediğimiz işlem ile de halledilebilir. Görmek muayene etmek tekniklerimizi belirliyor. Nadiren de olsa alt göz kapağı ameliyatlarında minik bir kesi ile fazla deride alınabilir. Bazı durumda da üst göz kapağının gençliğini dengelemek adına extra göz altı dolguları bile kullanılabilir.

Göz altındaki torbaları çıkarma

Alt göz kapağı düzeltmesi, göz altındaki belirgin deri fazlalığı ve torbalanma durumlarında yapılır ve hem konvansiyonel hem de lazer cerrahisi ile gerçekleştirilebilir. İstenirse genel anestezi altında tam uyutarak veya lokal anestezi ile de yapılabilir.

Alt göz kapağı kaldırmada kesi kirpik çizgisinin hemen altından yapılır ve ardından fazla doku (cilt, kas, yağ) alınır. Alt göz kapağı kaldırma mevcut çıkıntılı yağ dokusunu (“yağ yastıkları” olarak adlandırılır) azaltmak her zaman gerekli değildir. Gözlerin altındaki yüz bölgesini düzleştirmek ve konturlamak için kullanılabilir (yağ transferi).

Erkek Blefaroplasti için Uygunluk

Erkek göz kapağı ameliyatlarında da aynı erkeklerde olduğu gibi sağlık düzeyi kontrol edilir. Özellikle 35 yaş üstü erkeklerde inceleme detaylanabilir. Fiziksel sağlık, diyabet veya kronik hastalıklarının olup olmadığı kontrol edilir. İleri düzey şeker hastası veya glokom ameliyat olmanıza engel olabilir. Sağlık ile ilgili varsa tüm sorunlar muayene esnasında Dr. Ali Mezdeği‘ye iletilmelidir. Ayrıca ameliyattan gerçekçi yani tıbbın el verdiği ölçüde istekleriniz olması lazım. Teknik olarak mümkün olmayan işlemler için ısrar eden hastalar bu ameliyat için uygun olmayabilir.

Erkek Blefaroplasti Prosedürü

Cerrahi uygulama olarak, erkeklerde göz kapağı ameliyatı kadınların aynısıdır. Erkeklerde ki yüzde ki kıl yapısı, fizyonomisindeki farklılıklar nedeniyle daha önce sıklıkla erkek göz kapağı estetiği yapan bir estetik cerrah tercih edilmesi faydalı olabilir.

Ameliyat öncesi detaylı tıbbi geçmiş bilgisi istenir. Operasyon öncesi sigarayı bırakma elzemdir. İyileşme sürelerini direk etkilediği için öncesinde ve sonrasın en azından ara verilmelidir. Kadınlarda olduğu gibi kan sulandıran ilaçlar kullanılıyor ise, ameliyat öncesi muayene esnasında Op. Dr. Ali Mezdeği‘ye bu konu hakkında bilgi verilmelidir. Bazı erkek hastalarımız için ameliyat sonrasında dermatolojik yüz bakımı da tavsiye edilir.

Blefaroplasti (Göz Kapağı Ameliyatı) Alternatifleri

Dikkatli bir değerlendirme ve konsültasyondan sonra Blefaroplastinin size uygun olmadığına karar vermiş olacaksınız. Sonrasında iyileştirici ameliyat dışında farklı tedaviler oluşabilir. Bunlar ;

 • Göz Kapakları İçin Lazerle Cilt Yenileme
 • Göz Kapakları İçin Kimyasal Cilt Peelingleri
 • Göz Kapakları İçin Botoks
 • Göz Kapakları İçin Doğal Alternatifler

Blefaroplastinin göz altında bulunan yağ ve kas ile ilgileneceğini unutmayın. ihtiyacına göre ameliyat veya alternatif tedavi seçeneklerini de planlarınıza alabilirsiniz.

Anestezi

Göz kapağı ameliyatları istenirse teknik olarak lokal anestezi ile yapılabilir. Fakat performansın zirve yapması için genel anestezi kullanıyorum. Hastanın bu tarz ameliyatlarda kıpırdamadan durması önemli.

Tam teşekküllü bir hastane de ameliyat yapılır. Bir gece hastane de ihtiyaten kalmak gerekebilir. Yanınızda bir refakatçi bulunması öneririm. Ameliyat sonrası gün araç kullanmamanızı tavsiye ederim. Verdiğim bazı ilaçlar ve antibiyotikler sizin ameliyat sonrası sürecinizi kolaylaştırmak için. Bunları harfiyen kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Göz kapağı ameliyatı riskleri

Azda olsa bazı riskler var. Anestezi risklerini ayrı bir yere koyuyorum. Ameliyatın kendine özel riskleri ise;

 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Aşırı yara izleri
 • Nadir de olsa görme bozuklukları
 • İnsizyon bölgesinde kaşıntı
 • Hafif yanma hissi
 • Pembemsi yara izleri
 • Göz kapaklarını tamamen kapatmakta zorluk

Lazer göz kapağı estetiği

Lazerle açılan kesilerin daha hızlı iyileştiği gözlemlenir. Lazer kan damarlarını hızlı kapattığında kanama şişme ve morarma doğal olarak azalır. Genel anestezi ile yapılır. Klasik yönteme göre ameliyat daha kısa sürer. Lazer teknolojisi Türkiye de kullanılan bilinen bir teknik olup bu konu hakkında da tecrübesi ameliyat deneyimi olması şarttır.

Kombine göz kapağı estetiği

Bir ameliyatın başka ameliyat ile kombine edilmesi tamamen ihtiyaca göre belirlenir. Hem üst hem de alt göz kapağına müdahale edilmesi muayene esnasında belirlenir. Her iki ameliyatın tek ameliyatta yapılmasına kombine göz kapağı ameliyatı denir.

Bazı durumlarda sadece göz değil, kaş kaldırma ve alın germe gibi cerrahi prosedürler ile de kombine edilebilir. Çok sıklıkla yüz germe ameliyatları içinde de mutlaka yapılır. Pratikte ihtiyaç olmasa bile badem göz ameliyatı ile kombine edildiğinde muhteşem göz yapısı elde edilebilir.

Üst göz kapağı ameliyatı devlet karşılıyor mu?

Ülkemizde bu ameliyat estetik bir operasyon olduğu için karşılanmaz. Bazı durumlarda yapıldığı söyleniyor. Bu da sarkmanın görmeyi engellemesi. Böyle bir durumda karşılanıyor deniyor. Ama somut bir örnek elimizde yok.

Ameliyat izi ve kesi atılan yerler

Üst göz kapağı ameliyatında doğal göz kapağı kıvrımı içine kesi atılır. Ameliyat izi böylelikle yüzde yüz saklanmış olur. İyileşme süresinin tamamlanması sonrasında izin kalın değil ince bir hal alır. Alt göz kapaklarında ise kesi atılmaz. Alt göz kapağından yağ çıkartılır veya dağıtılır bu yüzden tamamen izsiz bir yöntem.

Gevşek alt göz kapağı derisi varsa, kirpiklerin hemen altında bir kesi yapılır. Bu kesi ayrıca çok iyi iyileşir ve nihayetinde tespit edilmesi zordur.

Sıkça Sorular Sorular

Göz kapağı ameliyatını hangi doktorlar yapmalı?

Göz kapağı çevresine yapılan tüm estetik müdahaler, estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır. Doktor seçerken tecrübe çok önemli. Daha önce kaç kez bu ameliyatları yaptığı doktora mutlaka sorulmalıdır. Ayrıca varsa öncesi sonrası fotoğrafları istenmelidir. Göz kapağı basit bir işlem olsa bile, dikkatli kapılmaz ise, kalıcı hasara neden olabilir. Bu yüzden kafanızdaki tüm soruları doktorunuza sormanız gerekiyor.

Üst göz kapağı ameliyatından sonra gözlerin şekli değişir mi ?

Hayır. Göz şekli aynı kalır. Profesyonelce gerçekleştirilen üst göz kapağı kaldırma, gözlerin daha taze, daha uyanık ama yine de doğal görünmesini sağlar. İyi yapılmış bir ameliyatta izler görünmez. Ameliyat olduğu hastanın fark edilmez.

Göz Kapağı Ameliyatı süresi ne kadar sürer?

Göz Kapağı Ameliyatı süresi ortalama olarak 30-60 dakika arasındadır.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası ağrı var mıdır?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası hafif ağrı ve şişlik normaldir, ancak bu genellikle birkaç gün içinde geçer. Doktor ağrı kesici veya diğer tedaviler önerebilir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası kaç gün içinde işe dönebilirim?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası hastalar genellikle birkaç gün içinde işe dönebilirler, ancak tam iyileşme süresi kişiden kişiye değişebilir ve doktorun önerilerine göre değişebilir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası görme bozukluğu olur mu?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası görme bozukluğu nadirdir ve genellikle geçici bir durumdur. Doktor hastaları görme bozukluğu durumunda nasıl tedavi edeceğini açıklayacaktır.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası görünüm nasıl olacak?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası görünüm genellikle düzgün ve estetik görünümlü olacaktır. Ancak, tam iyileşme süresi boyunca şişlik ve morluklar görülebilir ve doktor tarafından verilen önerilere göre bu durumlar geçebilir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası bakım gerekli midir?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası doktor tarafından verilen bakım talimatlarına uymak önemlidir. Bu, hastaların iyileşme sürecini hızlandırmak ve ameliyattan beklenen sonucu elde etmelerini sağlamak için gereklidir.

Göz Kapağı Ameliyatı herkes için uygun mudur?

Göz Kapağı Ameliyatı herkes için uygun değildir ve doktor hastanın sağlık durumunu ve beklentilerini değerlendirerek en uygun tedaviyi önerecektir. Örneğin, göz hastalıkları olan veya bazı tıbbi durumları olan hastalar için ameliyat uygun olmayabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası tekrar edebilir mi?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası tekrar edebilir, ancak bu durumda doktor hastanın sağlık durumunu ve beklentilerini değerlendirerek en uygun tedaviyi önerecektir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası etkileri kalıcı mıdır?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası etkilerin kalıcı olması beklenir, ancak zamanla doğal yaşlanma veya diğer faktörler nedeniyle tekrar tedavi gerekebilir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası ne kadar süre boyunca sonuçlar görülebilir?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası sonuçlar genellikle birkaç hafta içinde görülebilir ve tam iyileşme süresi boyunca daha da iyileşebilir. Ancak, her hasta için iyileşme süresi farklılık gösterebilir ve doktorun önerilerine göre değişebilir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası komplikasyonlar nelerdir?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası olabilecek komplikasyonlar şunlar olabilir: enfeksiyon, kanama, görme bozukluğu, göz kapağı şeklinin bozulması veya düzgün olmaması gibi. Bu nedenle, hastalar doktorları tarafından verilen bakım talimatlarına uymak ve gerektiğinde doktora danışmak önemlidir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası ne kadar süre boyunca yavaş hareket etmeliyim?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası hastalar genellikle birkaç gün boyunca yavaş hareket etmelidir ve doktorun önerilerine göre daha fazla beklemeleri gerekebilir. Aşırı hareket veya ağır fiziksel aktivite ameliyattan beklenen sonucu etkileyebilir ve hastaların iyileşme sürecini yavaşlatabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası hangi pozisyonlarda uyumalıyım?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası hastalar genellikle yatarken başlarını yüksek tutmalı ve doktorun önerilerine göre yastık kullanmalıdırlar. Ayrıca, gözleri kapalı tutmak veya göz bandajı kullanmak gerekli olabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası ne kadar süre boyunca güneş gözlüğü kullanmalıyım?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası hastalar genellikle birkaç hafta boyunca güneş gözlüğü kullanmalıdırlar. Doktor hastaların güneş ışığından korunması gerektiğini ve güneş gözlüğü kullanmasını önerecektir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası doktor kontrolleri ne kadar sıklıkta yapılmalıdır?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası hastalar doktorları tarafından verilen kontrol talimatlarına uymalıdırlar. Genellikle, ilk birkaç gün içinde bir kez ve sonraki birkaç hafta içinde birden fazla kez kontrol yapılabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası göz kapatma veya açma güçlüğü olabilir mi?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası göz kapatma veya açma güçlüğü nadir olarak görülebilir ve genellikle geçici bir durumdur. Ancak, bu durum devam ederse veya komplikasyonlar oluşursa, doktora danışmanız önerilir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası göz kapağının şekli değişebilir mi?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası göz kapağının şekli zamanla değişebilir ve bu nedenle doktor hastaların göz kapağının şeklini sürekli olarak kontrol etmelerini ve gerektiğinde tekrar tedavi edilmelerini önerebilir.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası makyaj yapabilir miyim?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası hastalar doktorları tarafından verilen bakım talimatlarına göre makyaj yapabilirler. Genellikle, tam iyileşme süresi boyunca makyaj yapmaktan kaçınmanız önerilir ve doktor hastaların ne zaman makyaj yapabileceklerini açıklayacaktır.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası göz kapaklarının şekli değişebilir mi?

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası göz kapaklarının şekli zamanla değişebilir ve bu nedenle doktor hastaların göz kapaklarının şeklini sürekli olarak kontrol etmelerini ve gerektiğinde tekrar tedavi edilmelerini önerebilir.

Bize ameliyat olan hastalarımızı kendi ağızlarından dinlemek için hasta yorumları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.