Göz Kapağı Estetiği

Badem Göz Estetiği

Ana sayfa » Blog » Göz Kapağı Estetiği » Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği gözlerin daha çekik hale getirilmesi için yapılan bir işlemdir. Bu kısa operasyon sayesinde gözler daha belirgin ve daha çekici hale dönüşebilir.

Badem göz ameliyatı ya da diğer adıyla badem göz estetiği son yıllarda kadın erkek birçok kişinin başvurduğu bir estetik operasyondur. Özellikle bayanlar badem göz ameliyatını talep etmektedir. Çekik göz olarak da adlandırılan badem göz estetiği ile bayanlar göz kenarlarını daha belirgin hale getirmek için dakikalarca makyaj derdinden kurtulabilirler.

Yurt dışından da badem göz ameliyatı isteği çok sayıdadır. Avrupa’dan ve dünyanın birçok ülkesinden bu etkileyici operasyonu yaptırmak için ülkemize giren kişi sayısı azımsanmayacak derecededir. Özellikle İstanbul bu konuda başı çekmektedir. Almanya’dan Fransa’dan İngiltere’den ve birçok ülkeden badem göz ameliyatı hakkında sorular tarafımıza gelmektedir.

Badem Göz Estetiği Yapan Doktorlar

Badem göz estetiği genellikle göz kenarları düşük olan kişilere, göz yapısı itibariyle yüzünde mutsuz ifade takınan kişilere, bu göz yapısı ile hep yorgun hep uykusuz görünüm alan kişilere, düşük göz yapısı sonucu sürekli makyaj ile bunu saklamaya çalışan kişilere, daha canlı daha etkileyici, daha çekik, daha büyük, daha etkin bir göz yapısına kavuşmak isteyen kişilere kısa bir operasyonla yapılabilir.

Öncesi Sonrası

Burada önemli olan klinik bulgulardır. Yüz hatlarınız, yüzünüzün oval olması gibi özellikler badem göz ameliyatında önemli bir rol oynar. Buna göre bu ameliyat için uygun olup olmadığınız size açıklar.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılıyor

Badem göz estetiği cerrahi bir işlemdir. Lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilir. Yani işlem yapılacak olan bölge uyuşturulur. İşlem sırasında hasta hiçbir acı sızı hissetmez. Ortalama 45-55 dakika arasında süren bir estetik operasyondur. Badem göz estetiği nasıl yapılıyor sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse gözün dış kenarlarında bulunan bağların daha yukarı çekilmesi ve burada yer alan kemiğe sabitlenmesi ile yapılır. Bu sayede göz daha çekik ve daha belirgin bir hal almaktadır. Operasyondan sonra hasta evine gidebilir. Badem göz estetiğinde özel dikişler kullanılmaktadır. Bu dikişler kendiliğinden eridiği için dikiş alımı olmaz. Göz kenarlarında iz belli olmayacak kadar azdır. İlk bir hafta ödem ve kızarıklık oluşabilir. Bunlar 10 gün içerisinde yok olacaktır. Bu dönemde hastalar iş başı yapabilir ve sosyal yaşamlarına rahatlıkla devam edebilirler.

Badem Göz Estetiği Kalıcı mıdır?

Bu konuyla ilgili unutulmaması gereken husus, vücudun yıllar geçtikçe yaşlanabileceği ihtimalidir. Yani açıklayacak olursak, genç ya da orta yaşlarda yaptırılan bir çekik göz estetiği seneler geçtikçe göz bölgesinin yer çekimine yenilmesinden ötürü sarkmaların başlayabileceği bununla birlikte de göz çevresinde de bir takım sarkmaların gerçekleşebileceğinin kaçınılmazlığıdır.

Ancak bu anlattığımız husus seneler içerisinde gerçekleşeceğinden ve bazı insanların da genetik olarak daha geç yaşlanmaya başlaması ihtimali göz önünde bulundurulursa kalıcılığının seneler boyu sürebileceği gibi bir çıkarımda bulunmamız olasıdır. Badem göz estetiğinin kendiliğinden yok olması gibi bir durum söz konusu bile değildir, sadece vücut yaşlandıkça askılanan kısımların sarkmasıyla birlikte çekik göz askıları da aşağıya doğru inebilmektedir.

badem göz estetiği - op dr. ali mezdeği

Çekik Göz Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Uygulama sağlık için değil estetik bir görüntü olduğu için, bu estetik için ilk koşul kişinin çekik badem gözlere sahip olmak isteyip istemeyeceğidir. Tam olarak istediği göz yapısının badem göz olduğuna karar veren bireyler estetik merkezlerine başvurabilmektedirler. Çünkü bir anlık hevesle gidip bu estetiği yaptıranlar ve sonrasında beğenmeyen kişiler, tekrardan ikinci bir operasyona girip yapılan askılamayı geri çıkarttırmak zorunda kalmaktadırlar.

Bununla birlikte en önemli ikinci koşul kişinin göz yapısının bu ameliyata uygun olup olmayacağıdır. Görünüm olarak aşağıya sarkmış, bireyi yorgun gösteren göz yapıları bu ameliyat için oldukça uygunken ırsi olarak zaten kendiliğinden çekik yapılı gözlere sahip olan kadın ve erkeklerin çekik göz estetiği yaptırmaları ortaya garip bir görüntü çıkartabilir. Tabi bu sürecin nasıl değerlendirileceğini en iyi belirleyecek kişi operasyonu yapacak hekimdir. Eğer hekim uygun olduğunuzu düşünüyorsa operasyonun yapılmasında bir sakınca yoktur.

Badem Göz Estetiği Fiyat 2021

Badem göz ameliyatının ücretini yapan doktorun deneyimi, tecrübesi, klinik ortamın şartları ve kullandığı malzemelerin kalitesi belirler. Badem göz estetiği fiyatlarında kişiye ve estetik biçimine özgü bazı değişiklikler yaşanmaktadır, anlık fiyat alabilmek için buraya tıklayabilir bizlere Whatsapp üzerinden resim gönderebilirsiniz. Acil durumlarda ise 0212 241 3 241 nolu telefondan üzerinden hızlıca bizlere ulaşabilir badem göz estetiği fiyatları hakkında bilgi ve fiyat edinebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem göz ameliyatı gözlerin daha belirgin daha çekik hale gelmesi için yapılan cerrahi bir operasyondur.

Badem Göz Ameliyatı Kaç Saat Sürmektedir?

Badem göz ameliyatı ortalama 35-45 dakika arası sürmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Hangi Anestezi İle Yapılır

Badem göz ameliyatı lokal anestezi ile yapılır.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunur?

Badem göz ameliyatı bitiminden sonra taburcu olabilirsiniz.

Badem Göz Ameliyatında Acı Hisseder miyim?

Badem göz ameliyatlarında acı hissetmezsiniz.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Dikkat Etmem Gerekenler Nelerdir?

Göz hijyenine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Badem Göz Ameliyatından Sonra Gözümde Dikiş İzi Kalır mı?

Badem göz ameliyatından sonra gözünüzde dikiş izi ya da bıçak izi kalmaz.

Badem Göz Ameliyatının 2020 Fiyatı Nedir?

Badem göz ameliyatının fiyatları 2020 yılında azda olsa artış gösterebilir. Badem göz ameliyatını yapan doktor bu ameliyatının fiyatını belirleyen ilk faktördür.

Göz Estetiği Sonrası Ne Zaman İş Başı Yapabilirim?

Bu yapılan estetik operasyona göre değişebilir. Ameliyattan iki gün sonra iş başı yapabilirsiniz. Bu süre 1 hafta da olabilir.

Göz Estetiği Sonrası Ne Zaman Makyaj Yapabilirim?

Ameliyattan iki gün sonra fondöten sürebilirsiniz.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Görmemde Sıkıntı Olur Mu?

Görmenizi engel teşkil edecek hiçbir durum söz konusu değildir. Burada estetik cerrahın tecrübe ve deneyimi önemlidir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Gözüm Ne Zaman İyileşir?

Bu süre kişiden kişiye değişmekle birlikte gözün final halini bulması 10 günü bulacaktır.