Mons Pubis

vajina estetiği

Ana sayfa » Blog » Vajina Estetiği Cat » Mons Pubis

Mons pubis, klitorisin üst kısmındaki kıllı bölgedir. Bu bölge Venüs tepesi olarakda adlandırılır. Mons pubisle ilgili sorunlar, bu bölgedeki yağlanmadan dolayı fazlaca belirgin olması ve kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkması şeklinde sıralanabilir.

Ameliyat nasıl yapılır

Mons pubisdeki belirginlik sıklıkla pantolon üzerinden dahi fark edilecek ölçülerde olabilmektedir. Bu sorunu gidermek için yapılacak işlem klasik liposuction(yağ emme) ameliyatıdır. Ameliyat hastane koşullarında genel anestezi veya sedasyonla yapılabilir. Bölgeden uzaklaştırılacak yağ dokusu belirginliği azaltacağı veya yok edeceği için kişinin sorunuda çözümlenebilecektir. Ameliyat sonrasında ödemin geçmesi için ortalama 1-1.5 aylık bir süreye ihtiyacınız olacağını bilmeniz gereklidir. Ameliyat sonrasında 1 hafta cinsel perhiz uygulamanız yeterlidir.

Mons pubis neden olur

Mons pubisdeki sarkıklık genetik olarak yatkın kişilerde sıklıkla fazlaca kilo alıp vermeye ve doğuma bağlı olarak oluşur. Bu sorunun çözümünde ise karın germe ameliyatı esnasında yaptığımız uygulamalar yeterli olmaktadır. Eğer kişinin karın germe ameliyatına ihtiyacı yoksa sezaryen izi üzerinden veya olası sezaryen kesisi bölgesinden girilerek mons pubis üzerindeki yumuşak doku yukarıya asılabilir.

Öncesi Sonrası

Ameliyattan sonra yapılması gerekenler

Mons pubis ameliyatı sonrasında ortalama 1 ay süreyle bölgede oluşan ödem geçmez. Fakat bu süre sizi korkutmasın. Ortalama 1 hafta süre ile de cinsel pehriz uygulanır. Bu süre sonrasında hasta normal hayatına dönebilir. kişi iş hayatına 2-3 gün süre sonra döner. Ameliyat sonrasında belirli bir süre sonra kontrole gelinmesi gereklidir.

Vajina üstü neden yağlanır

Vajinanın üst kısmı hızlı kilo alıp vermeden, normal veya sezeryan doğum sonrası, veya genetik nedenler yada obeziteden dolayı yağlanabilir deri gevşeyebilir. Ameliyat izi eğer sezaryan olan bir kadın ise sezeryan izinden girilerek ameliyat izsiz gerçekleşir. Eğer normal bir liposuction uygulanacak ise 1-2 cm kadar bir fazla da belli olmayan bir kesi izi oluşur.