Meme Dikleştirme ( Mastopeksi )

Ana sayfa » Blog » Göğüs Estetiği » Meme Dikleştirme ( Mastopeksi )

Meme Dikleştirme, adından da anlaşıldığı gibi estetik açıdan kötü ve sarkık memelerin düzeltilmesi için yapılır. Mastopeksi adı verilen bu ameliyat kişinin sağlık sorununu çözmek için değil, estetik görünümünü iyileştirmek için yapılır.

Göğüs nasıl toparlanır ? Kaç Para ?

Avrupa veya Amerika’da Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 5000$ – 11000$ arasında değişirken, Türkiye’de fiyatlar oldukça uygun. Fiyat bilgisi edinmek için hızlı ve pratik bir yöntem arıyorsanız, ekranın altında bulunan WhatsApp simgesine tıklayarak çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz. Size maliyetler ve diğer konular hakkında yardımcı olacaklardır.

Gögüsler kadınlar için çok önemlidir. Gögüs uçlarının aşağıya bakması demek gögüsler de bir bozukluk olduğunun belirtisidir.

Meme sarkmaları neden olur ?

  • Kişinin yanlış sütyen kullanımından
  • Aşırı kilo verme sonucu
  • Emzirme sonrası gögüsler de gevşeme
  • Yer çekimi
  • Yaşlılık

Meme Dikleştirme Ameliyatı nasıl Yapılır ?

Meme dikleştirme ameliyatı yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı oluşan derinin gevşemesi meme derisinin meme dokusundan fazla olduğu durumlarda olur. Kişiden kişiye ameliyat büyüklüğü ve tekniği değişebilir. Aşırı sarkma olmayan durumlarda fazla derinin alınması işlemi yapılabilir. Bu sorunu gidermezse eger bu işlemle birlikte kombine olarak silikon yerleştirilerek gögüslerin dikleştirmesi sağlanır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dikleştirme Sonrası Ameliyat izi kalır mı ?

Özellikle beyaz tenli kadınlarda ameliyattan sonra ki 1-2 ay süresince belirgin iz, sonra ki 6 aydan sonra fazla belirgin olmayan meme başı etrafında bir iz kalabilir. Her cerrahi işlemde olduğu gibi kesi atılan yerde mutlaka bir iz kalır. Bunun ne kadar belirgin olduğu cerrahın tecrübesiyle alakalıdır.

Meme Dikleştirme Sonrası bebek emzirebilir miyim ?

Meme Dikleştirme meme büyütme aslında meme ye yapılan estetik ameliyatlarda hastalarımın en çok sorduğu sorudur. Kesinlik Meme ameliyatlarından sonra emzirmeyle alakalı bir sıkıntı yaşanmaz.

Meme Dikleştirme Ameliyatında Yaş Sınırı Var mı ?

Meme Dikleştirme yani Mastopeksi ameliyatında bir yaş alt limit olarak benim uyguladığım kurallara göre 18 dir. Belirli bir üst limit olmamasıyla beraber, 40 yaş üstü kadınlar için bazı tetkiklerin sonucundan sonra ameliyatın uygunluğuna karar veriyorum.

Meme dikleştirme devlet karşılıyor mu?

Meme dikleştirme ameliyatı estetik bir müdahaledir. Türkiye devleti estetik ameliyatları karşılamaz. Bazı devlet hastanelerinde yapıldığına dair söylentiler var. Ama elimizde somut bir örnek yok.

Meme Dikleştirme Ameliyatı bana ne kazandırır ?

Meme dikleştirme Mastopeksi ameliyatı yukarıda da belirttiğim gibi kişinin sağlık sorunlarıyla alakalı değil, estetik güzellikle alakalı bir durumdur. Kişi bu ameliyatı olduğunda dişiliğini, kendine güvenini ve sosyal çevrede kendini iyi hissetmesini sağlar.

Meme Dikleştirme Ameliyatı sonrası ve Ameliyat Sartları ;

Ameliyat tam teşekküllü bir hastanede genel anestezi altında gerçekleştirilir ve ortalama süresi 1.5-2 saattir. Hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrasında ağrı minimaldir ve ağızdan alınacak ağrı kesicilerle rahatlıkla ortadan kaldırılabilir. Ameliyatın etkisinden dolayı memelerde 2-3 hafta süren ödem ve şişlikler olabilir. Kişi fazla efor gerektirmeyen rutin işlerine 2-3 gün içerisinde başlayabilir. Ancak sportif aktiviteler için 3-4 hafta beklemek önerilir.