Kulak Estetiği Fiyatları

Ana sayfa » Blog » Kepçe Kulak Estetiği » Kulak Estetiği Fiyatları

Kulak estetiği olmak isteyen hasta grubu genelde 18-35 yaş arasında dır. Bunun nedeni bunun bir fiziksel problem oluşu ve erken yaşlarda kişinin psikolojisi etkilemesidir. Ameliyat olan hasta yaşı küçük olduğunda Kulak estetiğinin fiyatı bir kat daha öne kazanıyor. 

Genç hastalarımızın ilk merak ettikleri fiyat ikincisi kulaklarım eski haline döner mi ? sorusu. Bu yüzden bu ameliyatın ortalama olarak ne kadara mal olacağı hakkında ve kulak estetiği fiyatlarının neye göre belirleneceğinin anlatmaya çalışacağım.

Kepçe kulak ameliyatında 2 teknik ve 2 ayrı fiyat vardır. iple askı tekniği ile yapılan kepçe kulak ameliyatları bir diğeri de klasik yöntem ile yapılan kepçe kulak ameliyatıdır. Bu ikisi arasında lokal anestezi veya kişinin isteğine göre genel anestezi uygulanarak yapılırlar. Ama iple kulak estetiği büyük bir oranda lokal olacağı için fiyatlarda iple askı tekniğinin fiyatında klasiğe göre daha düşüklük olabilir.

 

Bu fiyatından netleşmesini hastanın kulaklarına yapılacak müdahalenin büyüklüğü ve ameliyatın hangi hastanede yapılacağı belirler. Hastane seçimi hastaya ait olup, hastanın isteğine göre hastane ücreti düşürülebilir. 

Öncesi Sonrası

Fakat kulak ile doktorun ne kadar uğraşacağı ve ameliyat ne kadar zor olacağı hastanın kulakları ile alakalıdır. Bu yüzden ameliyat olmadan kliniğimize gelerek ücretsiz kulak muayenesi olarak kulak estetiği ücretinin net olarak ne olacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bunların dışından fiyatı çok önemli olmadığını söylemem lazım. Çünkü estetik ameliyatlarda fiyat değil ameliyatı yapacak olan doktorun ne kadar bu işte pratik sahibi olduğu bilinmelidir. Bu yüzden seçerken ameliyat olmuş kişilerin yorumları ne memnuniyet dereceleri iyi ölçmeli ameliyat olmuş kişiler ile görüşülüp karar verilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Kulak estetiği kalıcı mı?

Evet, kulak estetiği genellikle kalıcı sonuçlar veren bir işlemdir. Özellikle kepçe kulak ameliyatları gibi kulak şeklini düzelten cerrahi işlemler, kalıcı değişiklikler sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ameliyatla elde edilen yeni kulak şekli, genellikle hastanın hayatı boyunca korunur.

Ayrıca, ameliyat sonrası dönemde doktorun önerilerine uyulması ve düzgün bir iyileşme süreci izlenmesi, elde edilen sonuçların kalıcılığı açısından önemlidir. İyileşme sürecinde gerekli bakımın yapılması ve doktorun tavsiyelerine uyulması, ameliyatın başarılı ve kalıcı sonuçlar vermesine katkıda bulunur.

Genel olarak, kulak estetiği, doğru yapıldığında ve iyileşme süreci iyi yönetildiğinde kalıcı ve memnuniyet verici sonuçlar sağlayabilir.