Kulak Küçültme Ameliyatı

Ana sayfa » Blog » Kepçe Kulak Estetiği » Kulak Küçültme

Şekil olarak normalden büyük veya kaba olan kulakların cerrahi yöntemler ile istenen forma dönüştürülmesine kulak küçültme ameliyatı denir. Kulak şekli içi de dahil olmak üzere yeniden şekillenebilir. Ameliyatı estetik ve plastik cerrahlar yapar. Dr. Ali Mezdeği’ nin elinde bu ameliyat ortalama olarak bir saat sürer. Ameliyat sadece kulak uyuşturularak lokal anestezi altında klinik ortamında yapılır.

Büyük kulak şekillendirme mümkün mü ?

Kulak ne kadar büyük olursa olsun ameliyat teknik olarak yapılabilir. Kulağın içinde bulunan “y” harfine benzeyen kısımda ameliyat esnasında şekillenir. Büyük kulak küçültme ameliyatı ile birlikte kulak memesi de gerekiyorsa şekillendirilir. Kulak boyutu şekillendirme ameliyatları kepçe kulak ile birlikte kombine edilmesi mümkün olabilir. Hastanın muayene bulguları ve günümüz şartları uygunsa tabi ki.

Kulak şekli genetik mi ?

Evet genetiktir. Kulak sonradan kullanılan ilaçlar veya geçirilen hastalıklardan ötürü büyümez veya küçülmez. Tamamen doğumsal yani genetiktir. Herkesin kulağı farklı boyutta ve farklı şekilde olabilir. Çok büyük kulaklar istenirse kısa bir cerrahi işlem ile tedavi edilebilir.

kulak küçültme ameliyatı

kulak küçültme ameliyatı

Ameliyatsız Kulak Küçültme Mümkün mü ?

Hayır mümkün değildir. Ameliyat olmadan kulak boyutu küçülmez. Kullanılan herhangi bir bitkisel ürün veya ilaç kulak şeklini etkilemez. Kepçe kulak ameliyatı olmak istemeyen hastaların geliştirdiği bazı yöntemler vardır. Bunlar bizim tarafımızdan tavsiye edilmez. Kepçe kulak için en makul olanı, geçici kulak bandı ile kulağı kafa tasına geçici olarak yapıştırmak.

Kulak düzeltme ameliyatı kaç TL?

Avrupa ve Amerika gibi Ülkelerde kulak küçültme ameliyatı fiyatı 5000$ seviyesinde. Ama ülkemizde tabi ki rakam çok daha düşük. Bu yüzden Türkiye sağlık turizminde başarılı. Tabi ki tek neden bu değil cerrahlarımızın da Dünya çapında başarılı olmasıdır. Hemen fiyat bilgisine ulaşmak için ekran altında bulunan WhatsApp butonuna tıklayarak çağrı merkezimize bağlanabilirsiniz. Asistanlarımız 2024 güncel fiyatı size iletecektir.

Yetişkinlerde kulak küçültme

Ameliyatın herhangi bir üst sınırı yoktur. Eğer hasta sağlıklı olduğuna karar verilirse, ameliyata alınabilir. Rutin uygulama lokal anestezidir. Ama hasta isterse, hastane de genel anestezi altında da bu ameliyat rahatlıkla yapılabilir.

Kulak kıkırdak aldırma

Ameliyatın tam olabilmesi için kulak içindeki kıkırdağa da müdahale edilir. Bazen zayıflatma veya çıkartma yapılabilir. Hepsi şeklini boyutunu düzenleme amacı ile yapılır. Ameliyat öncesinde planlanan uygulama aynen yapılır. Tek kulak bittikten sonra hastanın değerlendirmesi alınabilir.