Çene Ucu Estetiği

Çene Cerrahisi

Ana sayfa » Blog » Çene Cerrahisi Cat » Çene Ucu Estetiği

GENİOPLASTİ-Çene Ucu Büyütme veya Küçültme ;

Çene ucu estetiği aslında diğer popüler estetik ameliyatların yanında bahsi pek geçmeyen ama yüz için çok önemli bir estetik operasyondur.Çene ucu estetiği dediğimiz şey çenenin ucunu büyütülmesi veya küçültülmesi olarak kabaca tarif edebilirim.

Her iki durumda da insanı rahatsız eden durum ortadan kaldırılabilir. Çene ucu normalden büyükse kişinin yüzünde estetik bir kabalık oluşabilir. Bu durum çene ucunun küçültülmesiyle giderilebilir. Aynı şekilde çenesi küçük olan bir kişide çene ucunun uzatılmasıyla yüzünü estetik olarak yeniden şekillendirebilir. Çene ucu büyütmede birçok yöntem kullanılmaktadır. Çene ucunun büyütülmesiyle ilgili sadece çene cerrahisi alanı için hazırlamış olduğum siteden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bkz. http://www.ceneestetigi.com/cene-uzatma-ameliyatlari.html

Öncesi Sonrası

Genioplasti ameliyatları genel anestezi altında tam teşekküllü hastanede gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 45 dk-1 saattir. Ameliyat tamamen ağız içinden yapılır ve yüzde herhangi bir iz oluşmaz. Hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve ağızdan alınan ağrı kesicilerle ortadan kaldırılabilir. Cerrahiye  bağlı oluşacak şişlikler 5-7 gün içerisinde tamamen kaybolur.