İple Kepçe Kulak Estetiği

Ana sayfa » Blog » Kepçe Kulak Estetiği » İple Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak ameliyatı süre olarak 15 dk, biçim olarak herhangi bir neşter yarığı olmadan , uygulamayı bilen bir doktor için son derce kolay bir uygulamadır. Dünyada yaygın olmayan türkiye de ise bazı hekimler tarafından gerçekleştirilen bir yöntemdir.

İple kepçe Kulak ameliyatı normal klasik yönteme göre birçok üstünlükleri vardır. Bunlar ilk başta bir kesi olmamasıdır. Ameliyatta kesi olmaması iz kalmayacağı anlamına gelir. Bu da estetik dünyasını yakından takip eden hastalarımız için önemli bir detaydır. İple kepçe Kulak ameliyatı biçim olarak görsel bozuklukları gidermek için yapılır. Bir insanın kepçe kulaklı olması sağlığını kesinlikle etkilemez. Fakat dış görünüşüne düşkün hastalarımız için İple kepçe Kulak ameliyatı son derece önemli bir ameliyattır

Operasyon Karnesi

Operasyon süresi 30 dk
Anestezi türü Lokal anestezi (sadece kulak uyuşturulacak)
Operasyon yeri Klinik
İşe dönme Ertesi gün
Tam iyileşme Bir ay
Ağrı sızı Az veya hiç
Saç bandı ilk 3 gün tam – 15 gün uyurken
Tekrar gerektirir mi %99,9 gerekmeyecek
Kontrol 2. gün, 30. gün, 6 ay, 1 sene
İstanbul’da kalma süresi 1 gün
Morluk şişlik Belli belirsiz
İz İz kalmayacak
İlk banyo 3. gün
Kanama Çok nadir
Açılma ihtimali %2
Duymaya etkisi Olumlu olumsuz etkisi yok

Nasıl Yapılır

İple kepçe Kulak ameliyatı genetik nedenlerle açılmış olan kıkırdak yapısını ip ile asılması ve buna bağlı olarak içe doğru gerdirilmesi işlemidir. Bu tarif en kaba tariftir ve okurlar içindir. Tıbbi olarak birçok detayı mevcut olup çok fazla tekniğe girerek sizi yormak istemem. Fakat bilmenizi istediğim tekniği yeni olmasına rağmen aşırı bir şekilde kullanıldığı ve sonuçlarının mükemmel olduğudur.

İple kepçe Kulak ameliyatını lokal anestezi altında ve yukarıda belirttiğim gibi 15-20 dk içerisinde bitiriyorum. Ameliyat esnasında hasta ile iletişime geçmeyi bir borç biliyorum. Ameliyat öncesi kulağının ne şekil alacağını hasta ortalama bilir. ameliyat esnasında da biten kulağı hastama gösterip fikrini alıyorum. Onun isteklerine göre ameliyatı şekillendiriyorum. Ameliyat tecrübesinin ne kadar çok olduğu tabiki çok önemlidir bu ameliyatlarda. Fakat hasta memnuniyetininin de bir o kadar öenmli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden hastalarımın isteklerini ameliyat şartları el verdikçe yapmaya özen gösteriyorum.

Öncesi Sonrası

Ameliyat Sonrası

İple kepçe Kulak ameliyatı sonrasında hasta 1 gün sonra iş hayatına dönebilir. 3 gün sonra duş alabilir. Kalsik teknikte ki gibi uzun beklemelere gerek yoktur. Ameliyat kansız yapılır ve ameliyat sonrası klasik teknikte ki gibi ameliyat bölgesinde şişlikler ve morluklar oluşmaz. Hasta gerçek görünümünü aynı gün kazanabilir.

Ameliyat sonrası bandaj kullanımı

İple kepçe Kulak ameliyatı sonrasında gene hastalarımızın sevmediği ve kullanmaktan kaçındığı saç bandı klasik yöntemde ki gibi devamlı takılmaz. Hasta 2 hafta boyunca geceleri saç bandını takması yeterli olacaktır. Bu durumda İple kepçe Kulak ameliyatının klasik yönteme göre üstünlüğüdür.

Kulak estetiği sıkça sorulan sorular

İple kepçe Kulak ameliyatını isteyen her kez olabilir.  Fakat bazı hastalarımızda kıkırdak dokusunun alınması gereklidir. Bu kepçe kulak deformitesinin yoğun yaşandığı hastalarda görülür. Bu hastalarda klasik yönteme zorunludur. Bunun dışında muayene bulgularında herhangi bir problem yaşamayan hastalarım için İple kepçe Kulak ameliyatı uygundur.

İple kepçe Kulak ameliyatı sonrasında kulakların eskiye dönem olasılığı yüzde 2 nin altındadır. Bu çok nadiren yaşanan bir durumdur. Dikişlerin atması hastanın fiziksel şartları zorlaması ile de alakalı olabilir. İple kepçe Kulak ameliyatı sonrasında hasta ameliyatlı bölgeyi mutlaka fiziksel şartlara karşı deformasyon ve travmalara karşı korumak zorundadır.

Ameliyat küçük veya büyük olsun fark etmez. Yapılan her ameliyat sonrası hastanın mutlaka 1 gün süreyle hastanede kalmasını ve 1 hafta süreyle dinlenmesini tavsiye ediyorum. Fakat bu ameliyat küçük bile sayılamayan bir müdahale olduğu için hasta 1 gün süreyle evde dinlenmesini istiyorum. Ertesi gün hasta işine geri dönebilir.

İple kepçe Kulak ameliyatı teknik olarak her doktor tarafından bilinmeyen ve aslında bilmeyen içinde epey riskli ve zor bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında 1 hafta sonra ilk 1 ay sonra da 2. kontrolünün yapılması şarttır. Ameliyat net fiyatı internet üzerinden malesef verilemez. bu devletimizin koyduğu bir kuraldır. Fakat iletişim bilgilerimizden bu ameliyat hakkında ortalama fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Ameliyat sadece kulak uyuşturularak yapılır. İşlemi kliniğimizde yapacağız. İşlem esnasında uyanık olacaksınız. Müzik dinleyip sohbet edeceğiz. Birinci kulak bittiğinde size göstereceğiz. Nasıl bir kulak istediğinize interaktif olarak biz karar vereceğiz.

Kepçe kulak sonrası açılma oranı %2 dir. Diyelim ki bu bahtsız gruba girdiniz. Eğer aramızda ki güven ilişkisi devam ediyor ise, biz herhangi bir ücret talep etmeden düzeltme ameliyatını yapacağız. Kulakta açılma genelde ameliyat sonrası yönergelere uyulmamasından kaynaklanır. Kulağa fiziksel temas su değmesi ve buna benzer nedenlerdir.

Sağlıklı bir sonuç elde etmek için, ameliyat sonrasında söylediklerinizi harfiyen yerine getirmeniz şart.

Ameliyattan 2 gün sonra kulak bantlarınızın açılması için sizi kliniğimize davet edeceğiz. Bundan itibaren duş almanıza izin vereceğiz. Sonrasında ki kontrolümüz 1 ay sonra. Eğer kulaklarda biz açılma yok ise artık ilerleyen sürede bir açılma beklemeyiz. 6. ayda tekrar gelmenizi isteriz. 1 sene sonra tekrar yolunuz düştüğünüzde uğramanızı isteyeceğiz.

Ameliyat esnasında sıfır ağrı sızı olacak. Kulak uyuşturulduğu için kulak kopsa bile bir şey hissetmeniz mümkün değil. Sadece kulağınıza dokunduğumuzu hissedeceksiniz. Ayrıca iğne korkusu olan hastalarımız için de çözüm var. İğne vurulan bölgeye pamuk ile ön uyuşturma yapılabilir. Bu da iğnenin verdiği minik acıyı da sıfıra indirecektir.

Click for English language: Non Surgical Otoplasty Turkey