Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı

Ana sayfa » Blog » Kepçe Kulak Estetiği » Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı

Kulak memesi, kulağın altında olan kısım. Bu kısım bazen çok uzun olabiliyor. Bu da kulağı çok büyük gösterebiliyor. Aynı zamanda uzun olacağıgibi, genişte olabiliyor. Bu da büyüklüğü vurgulayan bir durum. Bu bölgenin büyüklüğünü 45 dk lık bir işlem ile giderebiliyor.

Video İzleyin

Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır ? 

Kulak memesi üstünde “L” bir kesi ile kulak memesi fazlalığı çıkartılabiliyor. Bu işlemi lokal anestezi ile, yani sadece kulak memesini uyuşturarak yapıyor. Hasta işlem esnasında hiç bir ağrı veya sızı hissetmiyor. Bu yüzden çok konfor mu bir ameliyat. İşlemi yaparken kulak yapısına yani ebatlarına uygun bir küçültme sağlıyor. Bir nevi el ile kıvırıp hastaya final halini gösteriyor. Bu süreçten sonra kulak memesi kesilerek küçültme sağlanıyor.

2 kulağı da aynı şekilde ve aynı oranda küçültmemiz şart. Yoksa simetrik bozukluk ortaya çıkıyor. Tam da bu esnada bu işlemde ki doktorun tecrübesi ortaya çıkıyor. Biz bu ameliyatları hemen hemen her gün yaptığımız için, biz kulağı çok iyi tanıyoruz. Bu yüzden yaptığımız işte memnuniyet oranı yüzde 95 dir.

Kulak-Memesi-Küçültme

Kombine Kulak Memesi Estetiği 

Bazı hastalarımızın kulaklarında hem kulak memesi büyüklüğü sorunu hemde kepçe kulak sorunu olabiliyor. Bu durumda 2 işlemi de aynı anda kombine olarak yapabiliyor. Ayrı ayrı seanslara gerek duymadan bir seferde kulak estetiği çözümlerimiz ile kulak tamamen estetik bir hale getirilebiliyor. Yine sadece kulak bölgesi uyuşturularak, hasta hiç bir sızı veya ağrı hissetmeden ameliyatı ortalama olarak 1,5 saat içerisinde tamamlıyoruz.

Öncesi Sonrası

Kulak Memesi Ameliyatı Sonrasında Ne Kadar İz Kalacak ? 

Kulak memesi işleminde birkaç gün sonra bir kızarıklık şeklinde iz kalacak. Bu bir “L” harfi gibi bir iz olacak. Ama bu ameliyatın sıcaklığı ile oluşan doğal bir süreç. Ameliyattan ortalama olarak 5 ay sonra, kulak bölgesine pür dikkat bakmadan orada kalan iz belli olmayacaktır. Yani belli belirsiz bir ameliyat izi kalabilir. Tabi ki bu küçük ihtimal de olsa söylüyoruz. Yoksa hiç iz kalmayan hastalarımız da var. Bu iz kesinlikle belli olmaz. Çok dikkatli bakarak ancak bu iz görünecektir.

İyileşme Süreci 

İşlem klinik ortamında yapılabilen bir işlem. Yani bir saat içinde bu ameliyatı olup, tekrar işinize direk dönebilirsiniz. İş yaşantınızı etkilemez. Bandajlar için tekrar bir kere veya duruma göre birkaç kere daha kliniğimize gelerek kontrol olmanız yeterli olacak. İzler bir ay sonra yavaş yavaş kapanmaya başlayacaktır.

Kulak Memesi Küçültme Ameliyatında Ağrı Veya Sızı Olur Mu 

Kulak memesi estetiği esnasında sedasyon ile kulak etkisiz hale getiriliyor. Bu yüzden biz kulak üzerinde çalışırken siz ağrı veya sızı hissetmeyeceksiniz. Çok fazla alkol alınmış ise sadece uyuşma süresi biraz uzasa da, sonuç olarak bir ağrı hissi olmaz. İşlem sonrasında ise, belirli kullanılan ilaçlar ile ameliyat sonrası konfor düşünülür. Ağrısız sızısız bu işlemi olabilirsiniz.