Boyun Germe Ameliyatı

yüz estetiği

Ana sayfa » Blog » Yüz Estetigi Katagori » Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe ameliyatı ; toplumda gıdı ameliyatı olarak adlandırılan ameliyattır. Boyun germe ameliyatı estetik açıdan sarkmış gevşemiş derilerin oluşturduğu çirkin görünümü engellemek için yapılır.

Gıdı ameliyatları gevşemiş deriyi gerdirerek fazla deriyi de alarak yapılır. Genellikle orta yüz germe işlemi ile bir arada uygulanır. Yanak germe işleminde yapılan ameliyat kesisi kulak arkasından saçlı deriye doğru uzatılır.

Boyun derisi ve kasları serbestleştirilerek yukarıya doğru asılır. Boyundaki sarkma ve kırışıklıklar giderilir, çene açısı belirginleşir, gergin bir boyun görünümü kazandırılır. Kesi, kulak arkasında kaldığı için, dışarıdan bakıldığında görünür bir iz kalmaz.

Öncesi Sonrası

Boyun Germe Ameliyatları ; genel anestezi altında yaklaşık 1,5 ile 2 saat arasında sürer. Hastalarımın bu ameliyattan sonra 1 gün süreyle hastanede kalmasını tavsiye ediyorum. Ameliyat sonrası uygulanana ilaç tedavisiyle hastalarımın herhangi bir ağrı hissetmesini engelliyoruz. Hastanın pansumanı ve bandajları ertesi gün değiştirilir. Yüzde oluşan şişlikler ve morluklar ameliyattan sonra ki 2 gün maxsimum dereceye çıkmasına rağmen sonra ki 10 gün içinde yavaş yavaş iner.

Boyun germe ameliyatından sonra ; hastalarımıza bir müddet güneşten korunmalarını tavsiye ediyoruz. Normal hayata dönme süresi ise ameliyattan sonra ki 5- 10 gün arasındadır. Yüzün tamamen iyileşme süresi 6 ay olmakla beraber, 6 ay sonra gıdı bölgesinde ki sarkıklıkların ve fiziksel bozuklukların kaybolduğunu fark edeceksiniz.