Yüz Germe Ameliyatı Sıkça Sorulan Sorular

Ana sayfa » Blog » Yüz Estetigi Katagori » Yüz Germe Ameliyatı Sıkça Sorulan Sorular

Yüz Germe İşleminin Tam Olarak Faydası Nedir ?

Yüz germe ameliyatı yaşlılıktan veya genetik nedenlerden dolayı insan yüzündeki derinin ve kasların gevşemesi sonucu oluşan görsel rahatsızlıklardır. Yüz germe ameliyatları sarkmış fazla deriyi alarak yüzün daha gergin Olmasını sağlayarak daha genç bir görünüm kazanmanızı sağlar.

İzsiz Yüz Germe Ameliyatı Olur mu ?

İzsiz Yüz germe ameliyatı olması mümkün değildir. Aslında cerrahi yapılan yani neşter atılan her bölgede iz kalır. Yüz germe ameliyatlarında iz kulağın ön tarafında giderek kaybolan bir iz olarak ameliyat sonrası kalır. Ama bu sizi endişelendirmesin. Çünkü küçük bir makyajla bu izden kurtulabilirsiniz. İz dikkatli bakılmadığı sürece görünmez, ve kişiyi rahatsız etmez.

Yüz germe ameliyatı kaç yıl gider?

Yüz germe ameliyatının etkileri genellikle ortalama olarak 7 ila 15 yıl arasında sürer. Ancak bu süre, kişinin cilt yapısı, yaşam tarzı, genetik özellikleri ve cilt bakım rutinlerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Sigara içme, aşırı güneşe maruz kalma ve sağlıksız beslenme gibi faktörler cilt yaşlanmasını hızlandırabilir ve ameliyatın etkilerini kısaltabilir. Öte yandan, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek ve düzenli cilt bakımı yapmak, yüz germe ameliyatının sonuçlarını uzun süre korumaya yardımcı olabilir. Ameliyat sonrası doktorun önerilerine uyulması ve düzenli kontroller de önemlidir.

Öncesi Sonrası

Yüz Germe Ameliyatı Riskli bir Ameliyat mıdır ? Ameliyat esnasında anormal durumlar yaşanabilir mi ?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi yüz germe estetiği ameliyatlarında da riskler mevcuttur. Ameliyat esnasında kişinin kendine özel reaksiyonları alerjileri veya fizyolojik değişiklikler gösteren durumlar olabilir. Ama bunların sizi korkutmasını istemiyorum. Girdiğim yüzlerde yüz germe estetiğin de böyle bir durum yaşanmadı.

  • Yüz germe Ameliyatı esnasında oluşabilecek durumlar ;
  • Hematom yani deri altında kan toplanması
  • Yüz kaslarında geçici hasar
  • infeksiyon, ve anestezik reaksiyonlar

Yüz germe Ameliyatından Önce Ve sonra nelere Dikkat edilmesi gereklidir ?

Ameliyat öncesi sigara kullanan hastalarımızın ameliyattan önce 10 gün süreyle sigara içmemeleri gerekiyor. Bunun yanında düzenli aspirin kullanan hastalarımızın da yüz germe öncesi 10 gün süreyle kullanılmamasını istiyoruz.

yüz-germe-ameliyatıAspirinin Yüz germe ameliyatına etkisi ; Aslında sadece aspirin değil kanı sulandıran bütün ilaçların ameliyattan önce 10 gün süreyle kullanılmaması gerektigini söylüyoruz. Ameliyatı zorlaştıran bir durum olduğundan Ameliyat öncesi içilmemesi gereklidir.

Yüz germe Ameliyatı sonrası ağrı olur mu ?

Her cerrahi işlem sonrası olduğu gibi hafif ağrılar 1-2 gün hissedilir. Fakat Ameliyat sonrası verilen ilaçlarla bu ağrılar kesilebilir. Tabi ki ameliyat sonra sı yüzünüzde şişlikler ve morluklar olacaktır. Hatta yüzünüzde his kaybı bile yaşanabilir. Bunlar sizi korkutmasın ortalama 1 ay içinde bu saydıklarımdan kurtulacaksınız. Normal hayatınıza ve iş yaşantınıza 2 hafta sonra dönebilirsiniz.

Yüz Germe Beni Ne kadar Gençleştirir ?

Yüz germe ameliyatlarının yapılış nedenlerini yukarıda açıkladım. Tabi ki ameliyat sonrası öncesinden çok farklı ve daha genç bir yüze sahip olacaksınız. Fakat Bu yaşlanmanızı geciktirmez. Aslında zamanı bir süreliğine durdurulması da diyebiliriz.

Yüz Germe Ameliyatı Yüz ifadesini Yok eder mi ?

Yüz germe ameliyatları aslında her kişinin kendine özgü anatomik durumları olabilir. Cerrah Bunları hesaplayarak Yüz Germe Ameliyatına başlamalıdır. Yaşlanma anatomisini bilen bir estetik cerrahla yapıldığında yüz ifadesinde kayıplara yol açmaz. Yüz mimikleri aşırı germede veya  simetri eksikliği olduğu durumlarda gözlenebilir. Bu durumları işinde uzman bir cerrah tercih edilmesi çok önemlidir.