Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak estetiği

Ana sayfa » Blog » Kepçe Kulak Estetiği » Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti) ;

Kepçe kulak estetiği işlemi local anestezi ile yapılan süre bakımında pek de uzun sürmeyen bir estetik müdahaledir. Kepçe kulak demek kişinin kulaklarının normalden fazla büyük olması anlamına gelmez. Kepçe kulak estetiği kişinin kulaklarında şekilsek bozukluğu gidermek amacı ile  yapılır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı 2023

Avrupa ya da Amerika’da kepçe kulak ameliyatı fiyatı 3000$ – 8000$ arasında değişkenlik gösterirken, Türkiye’deki fiyatlar çok daha ekonomik. Hızlı ve kolay bir şekilde fiyat bilgisi almak istiyorsanız, ekranın alt kısmında yer alan WhatsApp düğmesine tıklayarak çağrı merkezimize bağlanabilirsiniz. Size maliyetler ve diğer konularla ilgili olarak destek sağlayacaklardır.

Hasta Videoları

Operasyon karnesi

Şehir Istanbul
Operasyon süresi 1 saat
Anestezi Lokal
Hastanede kalış Aynı gün taburcu
İşe dönüş 3. gün (Masabaşı)
Türkiye de kalma süresi 4-5 gün
Kalıcı mı? Evet
Risk Düşük
İz kalır mı Kalmaz, iz yok
Ağrılı mı Hayır, yok denecek kadar az
Açılma olasılığı %1 in altında
Bandaj kullanımı 3 gün tam, 2 hafta yatarken

Öncesi sonrası

İnternet sitemizde aleni bir şekilde öncesi sonrası paylaşımı maalesef yasak. Ama Aşağıda ki linke tıklayarak instagram hesabımıza ulaşabilirsiniz. Hesabımızda bol miktarda hasta öncesi ve sonrası bulabilirsiniz. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Öncesi Sonrası

Dr. Ali Mezdeği Hakkında ki Yorumlar

Meral Altunbay
Meral Altunbay
2023-01-09
Ben bukadar guler yuzlu ve isinin ehli bir doktor gormedim. Bir okadarda mutevazi ve iyi bir insan. Sizinle ameliyat oncesi, sonrasi, bir yil sonra herzaman ilgilenen bir insan ama en onemlisi isinin en en en iyisi. Bence arastirma amacli suan hasta yorumlari okuyorsaniz simdi birakin cunku en iyi cerrahi buldunuz.
Hilal Susamcı
Hilal Susamcı
2022-12-15
Bu yıldızlar az bile ali bey için uzun araştırmalarım sonucunda ali mezdeği hocama kepce kulak ameliyatı oldum 13aralikta ne ameliyat esnasında bir acı hissettim ne de ameliyat sonrandaki süreçte hiç ağrı yaşamadım desem yeri var çok konforlu bir süreçti benim için çok memnun kaldım. Bugünde saç bandı çıkartıldı ve sonuç mükemmel bole bir düşüncesi olan varsa bence hiç düşünmeden doğru adres ali mezdeği okadar cana yakın ve güler yüzlü bir insan ki korkularınız endişeleriniz zaten kalmıyor ali hocayı görünce tüm personel aynı şekilde ilgili ve güler yüzlü bukadar sene kepce kulakli olarak boşa gezmisim boşuna korkmuştum şuan bunu anladım çok mutluyum ve herkese tavsiye ederim 👍
Burak Demirkol
Burak Demirkol
2022-10-19
3 senedir jinekomasti ameliyatı için onlarca doktorla görüştüm fakat ya kimse güven veremedi ya da cesaret edemedim. Ali hoca ile geç tanıştım ama nokta atışı yapmışım. Sağolsun geçen ay ameliyatımı yaptı şimdi bile sonuç müthiş. Korsenin rahatsız etmesi dışında hiçbir sıkıntı çekmedim ama ona da bir süre sonra alışıyorsun. 10 yıldız verebilsem 10'unuda hakediyor.
Lavinia Perju
Lavinia Perju
2022-10-08
Hello.I had my genioplasty this week and would like to say a massive thank you for all team work !Doctor Ali Mezdegi was very cooperative and he understood all my requirements!I am so happy with my result!
Smarlyn Pineda
Smarlyn Pineda
2022-10-05
The Doctor and his assistant really professionals and always with good vibes, I’m Really happy with the results and it’s been only one week since I got my otoplasty, the assistant Anna was really lovely she takes care of me in every moment., thank you so much

Kepçe Kulak Tedavisi ( Klasik Teknik ) ;

Klasik yöntem ile yapılan kepçe kulak ameliyatları genelde lokal anestezi ile yapılıyor. İşlem süresi ortalama olarak bir saattir. Bu süre içerisinde hasta baygın olmayacağı için interaktif bir işlem süreci yaşanır. İşlem esnasında hasta fikirleri alınarak kulak şekillendirmesi hastanın isteğine göre şekillenebilir. 

Bazı hastalarımızın ki bu hasta grubu çok az sayıda olmak ile beraber genel anestezi ister. Yani işlem esnasında tam baygın olarak geçirilmesi istenebilir. İşlem bu şekilde de yapılabilir. İşlem sonrasında bandaj uygulaması yapılır. 10 gün süre ile bu bandaj hastanın kulaklarında kalır. Ameliyat sonrasında ağrı kesici uygulaması yapılabilir.

 Kepçe Kulak Ameliyatı Teknikleri ;

Otoplastide kullanılacak tekniği belirlemeden önce detaylı muayene ve değerlendirme yapmak gerekmektedir. Muayene bulgularına göre kullanılacak teknik belirlenir. Her hastada aynı tekniği uygulamak yerine, hastaya en uygun teknik ile ameliyatı yapmak başarılı, mükemmel netice elde etmenin etkin anahtarı konumundadır.

Otoplasti-ameliyatı-esteport

Genel olarak otoplastide 2 ana teknik uygulanır. Teknikler içinde kişisel farklılıklar, modifikasyonlar bu işin ruhunda olan temel konulardır. Otoplastide hangi teknik uygulanırsa uygulansın tamamen lokal anestezi ile yapılabilir. Sadece okul öncesi dönem çocuklarda genel anestezi gerekir.

Klasik teknik: özellikle kıkırdak fazlalığının belirgin olduğu vakalarda uygulanır. Bu tarz vakalarda kıkırdak rezeksiyonu mecburen gerektiği için klasik teknik uygulanır. Bu esnada kıkırdak zayıflatma işlemleri uygulandıktan sonra kıkırdak şekillendirme  kalıcı sütür materyalleri kullanılarak yapılır.  Kulak arkası kıvrımına denk gelecek şekilde planlanan kesi kendiliğinden eriyen dikişlerle estetik tarzda sütüre edilir ve dikiş alınması gerekmeyecek şekilde işlem sonlandırılır. Ameliyat süresi ortalama 1-1.5 saat civarındadır.

İp ile askı tekniği ise temel olarak kıkırdak çıkarma işlemi gerekmeyen hastalara uygulanır. Klasik teknikteki gibi lokal anestezi ile yapılan bu ameliyatın ortalama süresi 15-30 dakika civarındadır.  Bu teknikte de nüks oranı %2 nin altındadır ve yine revizyon rahatlıkla yapılabilmektedir.

Kepçe Kulak Estetiği Öncesi ;

Her ameliyatta olduğu gibi otoplasti ameliyatında da hastaların aklında çok fazla soru ve korku bulunmaktadır. Hastalarıma karşı en önemli görevlerimden biri olduğunu düşündüğüm güler yüz ve anlayışla yaklaşarak sorularını yanıtlayıp, korkularını gidermeye çalışırım. Tabi tüm bunları gerçekçilik ilkemden ödün vermeden yaparım.

kepçe-kulak-ameliyatı-türkiye

Sonuçta hasta ameliyat olmadan önce bile ameliyat esnasında, ameliyattan hemen sonra ve sonraki günlerde neleri yaşayacağını bilir. Ameliyat hakkında her şeyi biliyor olmanın getirdiği rahatlığın hastaların konforunu artırdığını ve kafalarındaki soru işaretlerinden kurtulup huzurlu bir şekilde bu süreci yaşadıklarını bizzat hastalarımın kendi ifadeleri ile tanık olmanın keyfini de ben yaşıyorum.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası görünümünüz ;

Ameliyat sonrasında ilk pansumanı 2-3. günlerde bizzat kendim yapıyorum. Sonrasında hastanın banyo yapmasına müsaade ediyorum. İlk pansumandan sonra saç bandını bayan hastalara 3 hafta süre ile sürekli, erkek hastalara ise sadece geceleyin 3 hafta süre ile kullanmalarını öneriyorum. Bayan hastalarda da gündüz saç bandı uygulama konusunda esneklik gösterilebileceğini belirtmek isterim.

Hastaların  iş hayatına dönüşleri kullanılacak tekniğe göre farklılık gösterir. İp ile askı tekniğinde hemen iş hayatına dönebileceği gibi, klasik teknikte bu süre 1-3 gün arasındadır.

Ameliyat sonrasında aynı sorunun tekrarlayıp tekrarlamayacağı, yani nüks durumu oldukça sık sorulan soruların arasındadır. Mesleki tecrübelerime dayanarak şunu net olarak söyleyebilirim ki bu ameliyatı olan hiçbir hasta tekrar eski haline dönmez. Ancak kulakta minimal(milimetrik ölçüde) açılmaların oranı ortalama %2 nin altındadır. Bu hastalarda ise oluşan sorun küçük bir revizyon ameliyatı ile rahatlıkla çözülebilmektedir

Kulak Estetiği Kimlere Yapılır ;

Kulak boyutu 6 yaşında erişkindekinin % 90 dan fazlasına ulaşır. Okul arkadaşlarının acımasız eleştirileri nedeniyle oluşabilecek psikososyal sıkıntıları önlemek amacıyla, okula başlamadan ameliyat yapılabilir. Bu durumda, genel anestezi verilmesi gerekir.

Bu yaştan sonra her yaşta ameliyat yapılabilir. 12-13 yaşlarından sonra hastayla kurulacak iletişime göre ameliyat lokal anestezi ile yapılabilir.

Kepçe Kulak Psikoloji Ne Demek ? ;

Kepçe kulak deformitesi temel olarak kişiyi iki dönemde psiko-sosyal açıdan olumsuz etkiler. Birincisi okul öncesi periyot, ikincisi ise ergenlik dönemidir.

Okul öncesi periyotta yani çocukların en acımasız olduğu dönemde diğer çocukların yaptığı bilinçsiz konuşmalar, değerlendirmeler ve yargılamalar  çocuğun psiko-sosyal gelişimine net bir şekilde ağır darbe indirir. Bundan dolayı otoplasti ameliyatı için en ideal zamanlama okul öncesi periyotdur. Bu dönemde yapılacak bir ameliyatta hem kıkırdak şekillendirme işlemi daha kolay gerçekleştirilir ve hem de çocuğun psiko-sosyal gelişimi üzerindeki negatif faktör ortadan kaldırılarak karakter açısından daha sağlam bir birey yetiştirmek kolaylaşır.

Bireyin negatif etkilendiği ikinci dönemin ise  ergenlik periyodu olduğunu vurgulamıştım. Bu dönemde psiko-sosyal açıdan çok kırılgan olan birey özellikle sosyalleşme açısından kendini toplumdan uzak ve izole hisseder.

Bu tablo her iki dönemde de kişinin psiko-sosyal gelişimini kötü etkileyebileceği gibi, okul başarısında ve sosyal yaşamda da oldukça kötü etkileri olacaktır. Çözümü net bir şekilde basit olan bir sorundan dolayı psiko-sosyal açıdan kötü bireyler yetiştirmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Click for English language: Non Surgical Otoplasty Turkey

Sıkça Sorulan Sorular

Kepçe kulak ameliyatı sonrası iyileşme süreci ne kadar sürer?

Kepçe kulak ameliyatı sonrası iyileşme süreci genellikle 1-2 hafta sürer. Bu süre boyunca, ameliyat bölgesi hassas olabilir ve özel bir bandaj kullanılması gerekebilir.

Kepçe kulak ameliyatından sonra ne kadar süreyle işe gidemem?

Kepçe kulak ameliyatından sonra işe dönüş süresi kişiden kişiye değişebilir. Genellikle birkaç gün dinlenmek gerekebilir ve fiziksel aktivitelerden kaçınılması önerilir.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası yara izi kalır mı?

Kepçe kulak ameliyatı sonrası, yara izleri kulak arkasında yer alır ve genellikle belirsizdir. Ancak, herkesin iyileşme süreci farklı olduğundan, bazı insanlarda yara izleri daha belirgin olabilir.

Kepçe kulak ameliyatı güvenli midir?

Kepçe kulak ameliyatı, uzman bir cerrah tarafından yapıldığında güvenli bir işlemdir. Ancak, her ameliyat gibi, bazı riskler içerir ve komplikasyonlar oluşabilir. Bu nedenle, ameliyat öncesi riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışmanız önemlidir.

Kepçe kulak ameliyatı için uygun adaylar kimlerdir?

Kepçe kulak ameliyatı için uygun adaylar genellikle 5-6 yaşından itibaren olgunlaşan kulakları olan kişilerdir. Ancak, herkes için uygun olmayabilir ve cerrahınızla bu konuda konuşmanız önerilir.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kepçe kulak ameliyatı sonrası, ameliyat bölgesindeki bandajın doktorunuzun talimatlarına uygun olarak kullanılması önemlidir. Ayrıca, ağır aktivitelerden kaçınmak, dikişlerinizi nemden korumak ve doktorunuzun önerdiği diğer talimatları takip etmek de önemlidir.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası komplikasyonlar nelerdir?

Kepçe kulak ameliyatı sonrası oluşabilecek komplikasyonlar arasında enfeksiyon, kanama, yara izi oluşumu ve duyusal sinir hasarı yer alabilir.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası sonuçlar ne kadar kalıcıdır?

Kepçe kulak ameliyatı sonrası elde edilen sonuçlar genellikle kalıcıdır. Ancak, bazı insanlarda kulakların tekrar orijinal pozisyonuna dönmesi mümkündür.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası diğer işlemler yapılabilir mi?

Kepçe kulak ameliyatı sonrası, kulak kepçesi ile ilgili diğer işlemler de yapılabilir. Örneğin, kulak kepçesi küçültme veya şekillendirme gibi işlemler yapılabilir.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası takip randevuları ne sıklıkla yapılmalıdır?

Kepçe kulak ameliyatı sonrası takip randevuları genellikle ameliyat sonrası birkaç gün sonra, bir hafta sonra, bir ay sonra ve altı ay sonra yapılır.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası ne zaman duş alabilirim?

Kepçe kulak ameliyatından sonra, doktorunuzun talimatlarına göre, genellikle birkaç gün sonra duş alabilirsiniz.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası ne zaman spor yapabilirim?

Kepçe kulak ameliyatından sonra, spor yapmaya başlamadan önce doktorunuzun onayını almanız önemlidir. Genellikle, ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılması önerilir.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası kulaklarımda ne kadar şişme olur?

Kepçe kulak ameliyatı sonrası, kulaklarda hafif bir şişme ve rahatsızlık hissi normaldir. Bu durum genellikle birkaç gün içinde azalır.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası neler yiyip içebilirim?

Kepçe kulak ameliyatı sonrası, normal bir diyet uygulamanız önerilir. Ancak, aşırı tuzlu veya baharatlı yiyeceklerden kaçınmak, iyileşme sürecini hızlandırmak için faydalı olabilir.