Botoks İşlemi

Ana sayfa » Blog » Botoks » Botoks İşlemi

Botoks bir yılan zehiri değildir. Aslında çok faydalı bir ilaçtır. Toplumda o şekilde bir algı olmuştur. Laboratuar ortamında hazırlanan bu ilacı uygun dozda uygun yere kontrollü bir şekilde yapılırsa, muhteşem sonuçlar elde edilir.

Eğer yüz germe ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız linkimize tıklayınız.

Botoks Fiyatları

Avrupa ve Amerika da botoks fiyatı 400 – 600 dolar arasında. Ama ülkemizde çok daha ucuz. Kullanılacak alana göre değişebilir. Kişisel ihtiyaçlara göre maliyet değişebilir. Kullanılacak miktara göre değişebilir. En net bilgi için WhatsApp butonumuza tıklayarak çağrı merkezimize bağlanmak. Sonrasında asistanlarımız size detaylı bilgi vereceklerdir.

Botoks kim yapmalı 

Botoks uygulamasını işin ehli yapmalıdır. Mutlaka bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı bu işi yapmalıdır. Ayrıca dermatologlar da bu işi yapabiliyor. Önemli olan burada bu işe gönül vermiş olmasıdır. Yani bu işi severek yapıyor olmasıdır. Bu işte araştırmaları olan ve bu işi severek tecrübe edinmiş kişilerden elde edilecek sonuç diğerlerine göre farklı olmaktadır.

1 şişe botox kaç kişilik?

Botox uygulamasında kullanılan şişe veya flakonların büyüklüğü genellikle belirli bir birim sayısı ile ifade edilir ve bir şişe botoxun kaç kişiye yeterli olacağı, uygulamanın yapılacağı alanların sayısı ve gereken botox miktarına bağlı olarak değişir.

Bir botox flakonu genellikle 50 ila 200 birim arasında botox içerir. Fakat, her kişinin ihtiyaç duyduğu botox miktarı farklılık gösterir. Örneğin, alın çizgileri için genellikle 10-30 birim arası botox kullanılırken, kaş arası için bu miktar 10-25 birim arasında değişebilir. Göz çevresindeki kaz ayağı için ise genellikle 5-15 birim arasında botox gerekebilir.

Bu nedenle, bir şişe botoxun kaç kişiye yeteceği, uygulama yapılacak bölgenin genişliği ve kişinin yüz yapısına göre değişkenlik gösterecektir. Bazı durumlarda, bir şişe botox birden fazla kişiye yeterli olabilir, özellikle daha az botox gerektiren küçük dokunuşlar için. Ancak, genellikle bir kişinin yüzünde birden fazla bölgeye uygulama yapılacaksa, bir flakon sadece bir kişi için kullanılabilir.

Botoks ne kadar etkili bir ilaç

Botok etki süresi ortalama olarak 8 aydır. Bu ileri geri farklılık gösterebilir. Bu farklılıklar ise, hastanın vücut yapısı ile alakalı olup değişiklik göstermesi bu yüzdendir. Uygulandığı bölgede yaşlanmayı durdurur. Ama hiç bir zaman gençleşme sağlamaz. Bunu bu işi yaptırmak isteyen hastalarımızın bu şekilde bilmesi gerekir.

[/fusion_text]

Öncesi Sonrası

Botoks yaptırmak zararlı mı

Botoks yapıldığı bölgede ki sinirleri geçici olarak felç eder. Bu tıbben zararlı değildir. Kasların çalışmamasından dolayı olarak mimik kaybı olabilir. Bu da botoksun etki süresi geçtiğinde biter. Vücuda ve cilde bir zararı görülmemiştir.

Botoks herkese yapılır mı 

Botoks yüzde kırışıklık ve sarkma olan tüm hastalara yapılabilir. Burada pek yaş söz konusu değildir. Tabi ki yaşlı olan hastalarda bu belirtiler çok fazladır. Ama yaşı genç olup da genetik olarak da yüzünde sarkma veya kırışıklık olan hastalar da olabiliyor. Bu yüzden sadece yaşı ilerlemiş olan hastalara uygulanabilir diyemeyiz.

Botoks ile yüz gençleştirme

  • Botoks yüz yenileme işlemlerinde en bilindik ameliyatsız yöntem. Botoks her yüze uygulanabilir. Ama bazı yüz kırışıklıkları ve derin çukurlar olan hastalarda botoksun yanında ya dolgu malzemeleri ile destek verilmesi gerekir veya çukurlar derin ise, ameliyat ile germe sağlanır.
  • Botoks ile dolgu bir arada sıklıkla kullanılır. Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi çukurlar ve kırışıklıklar çok derin ise, yüz germe ameliyatları tercih edilir. Dolgu ile botoks ayrılmaz ikili gibidir. Ketçap ve mayonez gibi :))…
  • Bu yüzden genelde ikisi bir arada sıklıkla kullanılır. Bu kullanım sonrasında gözle görülür bir gençleşme sağlanır. Tabi ki bu geçici bir süre içindir. Ama bazı hastalar bunun avantaj olduğunu söyler. Bende aynı fikirdeyim. Yani insan 1 sene sonra aynı yüzde olmak istemeyebilir. Belki ameliyat ile devam etmek isteyebilir. Bu yüzden geçici ve her zaman farklı işlem yapılabilmesi özgürlüğü vardır.