botoks

Botoks bir yılan zehiri değildir. Aslında çok faydalı bir ilaçtır. Toplumda o şekilde bir algı olmuştur. Laboratuar ortamında hazırlanan bu ilacı uygun dozda uygun yere kontrollü bir şekilde yapılırsa, muhteşem sonuçlar elde edilir.

Eğer yüz germe ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog » Botoks » Botoks İşlemi

Video Anlatım

Botoks kim yapmalı 

Botoks uygulamasını işin ehli yapmalıdır. Mutlaka bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı bu işi yapmalıdır. Ayrıca dermatologlar da bu işi yapabiliyor. Önemli olan burada bu işe gönül vermiş olmasıdır. Yani bu işi severek yapıyor olmasıdır. Bu işte araştırmaları olan ve bu işi severek tecrübe edinmiş kişilerden elde edilecek sonuç diğerlerine göre farklı olmaktadır.

Botoks ne kadar etkili bir ilaç

Botok etki süresi ortalama olarak 8 aydır. Bu ileri geri farklılık gösterebilir. Bu farklılıklar ise, hastanın vücut yapısı ile alakalı olup değişiklik göstermesi bu yüzdendir. Uygulandığı bölgede yaşlanmayı durdurur. Ama hiç bir zaman gençleşme sağlamaz. Bunu bu işi yaptırmak isteyen hastalarımızın bu şekilde bilmesi gerekir.

Öncesi Sonrası

Botoks yaptırmak zararlı mı

Botoks yapıldığı bölgede ki sinirleri geçici olarak felç eder. Bu tıbben zararlı değildir. Kasların çalışmamasından dolayı olarak mimik kaybı olabilir. Bu da botoksun etki süresi geçtiğinde biter. Vücuda ve cilde bir zararı görülmemiştir.

Botoks herkese yapılır mı 

Botoks yüzde kırışıklık ve sarkma olan tüm hastalara yapılabilir. Burada pek yaş söz konusu değildir. Tabi ki yaşlı olan hastalarda bu belirtiler çok fazladır. Ama yaşı genç olup da genetik olarak da yüzünde sarkma veya kırışıklık olan hastalar da olabiliyor. Bu yüzden sadece yaşı ilerlemiş olan hastalara uygulanabilir diyemeyiz.

Botoks ile yüz gençleştirme

  • Botoks yüz yenileme işlemlerinde en bilindik ameliyatsız yöntem. Botoks her yüze uygulanabilir. Ama bazı yüz kırışıklıkları ve derin çukurlar olan hastalarda botoksun yanında ya dolgu malzemeleri ile destek verilmesi gerekir veya çukurlar derin ise, ameliyat ile germe sağlanır.
  • Botoks ile dolgu bir arada sıklıkla kullanılır. Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi çukurlar ve kırışıklıklar çok derin ise, yüz germe ameliyatları tercih edilir. Dolgu ile botoks ayrılmaz ikili gibidir. Ketçap ve mayonez gibi :))…
  • Bu yüzden genelde ikisi bir arada sıklıkla kullanılır. Bu kullanım sonrasında gözle görülür bir gençleşme sağlanır. Tabi ki bu geçici bir süre içindir. Ama bazı hastalar bunun avantaj olduğunu söyler. Bende aynı fikirdeyim. Yani insan 1 sene sonra aynı yüzde olmak istemeyebilir. Belki ameliyat ile devam etmek isteyebilir. Bu yüzden geçici ve her zaman farklı işlem yapılabilmesi özgürlüğü vardır.

[/fusion_content_box][/fusion_content_boxes]