Estetik

Ben Çıkarılması(Nevüs)

//Ben Çıkarılması(Nevüs)

Vücuttaki benlerin cerrahi olarak çıkartılması ;

Esteitk açıdan ben insana huzursuzluk veren bişey olabilir hele ki vücudun görünen bir yerinde ise. Yüzden çıkan benlerden çoğu kimse rahatsızdır. İnsan vicudunda belirli sayıda ben mevcuttur. bu rakam 20 ila 80 arası oalbilir. Benlerin cerrahi alınmasında birçok kulaktan dolma ve aslı olmayan söylentilerde vardır.

Örnek vermem gerekirse ben üzerine bıçak deymesinden sonra kansere döneceği inanışı lazer ile yapılan müdahalenin işlem sonrasında iz bırakmaması gibi. Her cerrahi işlemde olduğu gibi ben çıkartma ameliyatında da bir kesi deri üzerine açılır. Bu kesi dikildiğinde ne kadar iz bırakacağı hakkında bir öngörü olması tıbben yoktur tahmini söylemlerin verilmeside kendi açımdan doğru değildir.

Ben Çıkartma estetik ameliyatı ; insanın estetik aşıdan sosyal yaşantısında rahatsızlık verdiği zaman yapılan bir işlem olarak görülür. Benler de kendi içlerinde iyi huylu ve kötü huylu olarak ayrılır.

Toplumda ki ön yarğılar yerine bir estetik cerrahın söyledikleri dikkata alınması gerektiğini düşünüyorum. Cerrahi olarak alınan ben bilimsel olarak kansere neden olma gibi bişey söz konusu değildir.

By | 2015-11-20T17:41:05+03:00 Temmuz 1st, 2009|Ben Çıkarılması(Nevüs)|4 Comments

About the Author:

4 Comments

 1. Ayse Kerim 05 Mart 2010 at 14:07

  merhaba, ben ayse Makedonyadan,19 yasindayim, benlerim git gide cogaliyor, daha kucukken hic yoktu oysa simdi yuzum benlerle dolu , buyuklukleri ayni kaliyor fakat cogaliyorlar, acik tenim var ve benler cok fark ediliyor, kahverengi ve kapanik kahverengi tonlarda benlerim var ,benlerimi yok etmek icin ne yapmaliyim?caresi var mi? ilac , krem, hap ya da baska bisey?

 2. İsim Vermek İstemiyorum 26 Ağustos 2011 at 23:44

  Benim burnumun sol tarafında ve elmacık kemiğimin üzerinde benler var bunlardan kurtulmak istiyorum sigorta bunu karşılarmı ücret ne kadar bilgilendirirmisiniz ?

 3. can 26 Şubat 2012 at 12:47

  merhaba yanağımda 1cm çapında üzerinde tüy olan ben var. 26 yılda büyüme ya da şekilde bozukluk gerçekleşmedi. ancak faulümün tam altında olduğu için sorum eğer aldırırsam o bölgede sakal çıkar mı yoksa ameliyat yerinden (sakal ile faul arası) kıl çıkmaz mı? lazer operasyonu ile diğer cerrahi operasyon arasında anestezik olarak ve ameliyat süresi olarak ne kadar fark vardır? hangisi daha sağlıklı olur?

 4. turgay 12 Nisan 2012 at 13:14

  benimde 2 tane yanagımda vardı özel hastanede cerrahi operasyonla yarım saat gibi bi sürede aldırdım.sadece patoloji için 25 lira verdim okadar.

Leave A Comment

Arama Yap
Yol Tarifi