Estetik

Meme Büyütme

//Meme Büyütme

Meme Büyütme Estetiği;

Ergenlik dönemini tamamlamış bayanlarda göğüs büyümesi ve şekillenmesi sonra ererek en son şeklini alır. Bu aşamada göğüsler kişinin vücuduyla orantılı olmayabilir. Memenin küçük olması tüm dünyada ki kadınlarda görülen bir durum olduğundan çok yapılan ve zararsız bir ameliyattır. Memenin küçük olması herhangi bir sağlık sorunu yaşatmaz.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Bu ameliyatta diğer göğüs ameliyatlarında olduğu gibi sadece estetik düzenleme amacı ile yapılan bir estetik ameliyattır. Genelde göğüs içine meme başı altından bir kesi açılarak silikon yerleştirilerek göğüsün büyümesi sağlanır. Memenin fazla sarkıklığı var sa ben fazla deriyi alıyorum yani meme dikleştirme yapıyorum ve o şekilde silikonu yerleştiriyorum. Sonuçta hedefim asimetrik ve görsel olarak düzgün göğüsler elde etmek oluyor her zaman

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Göğüsüm Ne kadar büyük olucak ?

Hastalarımın tamamına yakını göğüsleri ne kadar büyütmek istediklerini tam olarak bilemezler. Genelde elle fiziksel tarif yöntemi ile  bir fotoğraf veya sütyen numarası ile tarif etmeye çalışırlar. Meme büyütme ameliyatı o kadar çok yaptım ki artık kişiyle konuşmamızın 1 dk sında göğüsün ne kadar büyütüleceğine karar veriyorum. Geri kalan 29 dk ise sadece soruları cevaplıyorum 🙂 . Tabiki böyle olmadığı ve hastanın göğsünü ne kadar büyütmek istediği tam olarak bildiği durumlarda yaşadım.

Meme Büyütme Ameliyatı Kanser Yapar mı ?

Gene Hastalarım dan gelen en sık sorulardan biri. Meme silikonları dünyada yapılan araştırmalar ve kullananlar üzerinde yapılan testler sonu kesinlikle kansere neden olmadığı ortaya çıkmıştır. Kesinlikle ve kesinlikle kanser riskini arttırmamaktadır.

Hastalarımın Tercihleri ;

Kliniğimizde meme büyütme amacıyla sağlıklı olması nedeniyle birinci sırada serum fizyolojik ile doldurulan silikon protezler tercih edilmektedir. İkinci sırada ise muayene bulgularına göre jel silikon içeren protezler tercih edilmektedir. İlk yöntemde protez koltuk altından girilerek kas arkasına yerleştirilir. Protezi yerleştirmek için yapılan kesi ortalama 1.5-2 cm dir. Ameliyat izi koltuk altı çizgilerine paralel olduğu için fark edilebilirliği çok azdır. Protezin kas arkasına yerleştirilmesi deri altından hissedilmesine mani olur ve doğal görünüm sağlar. Meme dokusunda kesi olmadığı için memede ize neden olmaz ve meme başı his kaybı riski yoktur. Kapsüler kontraktür adlı komplikasyonun oranı %1 civarındadır. Genellikle üçüncü aydan sonra ortaya çıkar ve tek veya her iki memede ortaya çıkabilir. Protezin etrafında kalın bir kapsül oluşur, bunun sonucu o memede sertleşme olur. Kapsüler kontraktürün tedavisi için ikinci bir cerrahi girişim gerekebilir.

Silikon Protezler ;

1960’lı yıllarda kullanılmaya başlanan silikon protezler günümüzde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Günümüzde meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezler silikondan yapılmış bir kese içine silikon jel veya serum fizyolojik doldurulmuş olanlardır. Silikon vücut için zararlı bir madde değildir. Silikon inert bir maddedir, yani vücut içine yerleştirildikten sonra organizma ile kimyasal reaksiyona girmez, moleküler yapısı değişmez.

Protezler içinde bulundurdukları maddeye göre 2 gruba ayrılırlar:

1.       Serum fizyolojik içeren protezler

2.       Silikon içeren protezler

Protezler, şekillerine göre 2 gruba ayrılırlar:

1.       Yuvarlak protezler: Yarım küre şeklindedirler. Yerleştirildikten sonra memenin üst yarısında da dolgun bir görünüm oluştururlar.

2.       Anatomik (damla şeklinde) protezler: Damla şeklindedirler. Şekilleri, memenin doğal şekline daha uyumludur. Yerleştirildikten sonra memenin alt yarısında dolgun bir görünüm oluştururlar.

Kliniğimizde, FDA (American Food and Drug Administration) tarafından onaylanmış protez tipleri kullanılmaktadır.

Protez Yerleşimi İçin Giriş Yerleri ;

1- Meme başı çevresi

Ameliyat kesisi, meme başı çevresinin koyu renkli bölgesinin çevresinde, yaklaşık 4 cm. uzunluğunda yarım çember şeklindedir. Meme başı çevresinden kesi yapıldığında protezin yerleştirileceği bölgeye, süt bezleri kesilerek ulaşılır, protezin yerleştirileceği bölgeye ulaşmak için süt bezlerinin kesilmesi, olası bir doğumdan sonra emzirmeyi olumsuz etkileyebilir, meme başının duyusunu sağlayan sinir etkilenebilir, bu durumda meme başında geçici ya da kalıcı uyuşukluk (%40) oluşabilir. Ameliyat kesisi, meme başının çevresinde silik bir iz bırakarak iyileşir.

2- Meme altı kıvrım çizgisi

Meme altı kıvrım çizgisi üzerinden, ya da bu kıvrımı oluşturacak çizgi üzerinden 4 cm. uzunluğunda kesi yapılır. Ameliyat kesisi, meme altı kıvrım çizgisinde silik bir iz bırakarak iyileşir. Meme altı kıvrım çizgisinden girerek protez yerleştirildiğinde süt bezleri zarar görmez, olası bir doğumdan sonra emzirme problemi oluşmaz, meme başının duyusunu sağlayan sinirin etkilenme ihtimali daha azdır. Bu nedenle meme başının uyuşukluğuna sık olarak rastlanmaz.

3- Koltuk altı

Koltuk altında, derinin katlandığı çizgiler üzerinden 1.5-2 cm. uzunluğunda bir kesi yapılarak, memenin altına doğru uzanan bir tünel hazırlanır ve protez bu tünelden yerleştirilir. Protezler, bu yolla genellikle göğüs kasının altına yerleştirilirler. Protez, bu yolla bilhassa kas altına yerleştirildiğinde infeksiyon riskini oldukça azaltır. Ameliyat kesisi koltuk altında olduğu için, meme bölgesinde ameliyat izi olmaz. Koltuk altındaki ameliyat izi ise kıvrım çizgileri içinde kaldığından dolayı zamanla kaybolur. Bu yolla yapılan girişimin süt bezlerine hiçbir etkisi yoktur. Olası bir doğumdan sonra emzirme sorunları ortaya çıkmaz.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası ;

Meme büyütme ameliyatı hastane ortamında genel anestezi altında gerçekleştirilir ve yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Hasta aynı gün ya da ertesi gün taburcu olabilir. Protez kas arkasına yerleştirildiği için ilk iki gün kas ağrısı olabilir, ancak, bu süre kişiden kişiye değişik seyir gösterir. Bu süreç zarfında araba kullanmak ve ağır kaldırmak yasaktır. Masa başı işlerde iki gün sonra işe başlanabilir. Ancak üç hafta spor yasağı bulunmaktadır. Memenin tam yumuşaması ve protezin tam yerine yerleşip sabitlenmesi için birkaç hafta gereklidir.

Meme Estetiği Hakkında Tüm Bilinmeyenler İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz..

www.memeestetigi.org

By | 2015-11-19T18:18:38+03:00 Nisan 30th, 2011|Meme Estetiği|14 Comments

About the Author:

14 Comments

 1. GAMZE 06 Ocak 2012 at 23:45

  HYALURONİK ASİT İLE GÖĞÜS BÜYÜTME YAPIYOR MUSUNUZ ? FİYATI NEDİR ?

 2. serap 31 Ocak 2012 at 03:58

  koltuk altından yapılan göğüs büyütme estetiği ne maliyeti ne kadar benim göğüslerim cok küçük 75 bden i bile doldurmuyo 80 beden dolgunluğunda yapılsa maliyeti nekadar cevap istiyorum…

 3. serdar 03 Şubat 2012 at 17:22

  eşimin memelerinin büyük oldugundan dolayı ameliyat ile küçültülmesini ve bu operasyonun bize mal olacagı maddi bedeli ne olacaktır?

 4. müge 17 Mart 2012 at 19:47

  20 YAŞINDAYIM.TEMMUZ VEYA AĞUSTOS GİBİ MEME BÜYÜTME AMELİYATI OLACAĞIM. ŞUAN DA ARAŞTIRMA YAPIYORUZ. MEME ALTINDAN VEYA KOLTUK ALTINDAN DÜŞÜNÜYORUM. 75-A BEDEN BİLE ÇOK BÜYÜK GELİYOR O YÜZDEN BÜTÜN PSİKOLOJİM BOZUK. AİLEM DESTEKLİYOR. FAKAT ŞUAN DA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN FİYATI.. NE KADAR OLUYOR? CEVABINIZI BEKLİYORUM.. AYRICA SİZE HANGİ TELEFONDAN ULAŞABİLİRİM BELİRTİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. TEŞEKKÜRLER…

 5. DİLEK ÜNLÜ 24 Ocak 2013 at 22:50

  Merhaba,
  Göğüs büyütme ameliyatı ile ilgili bilgi ve randevu almak istiyorum. Benimle irtibata gecebilirseniz sevinirim.
  İyi çalışmalar

 6. Banu 23 Haziran 2013 at 00:50

  Göğüs büyütme ameliyatı ile ilgili bilgi ve randevu almak istiyorum.Benimle iletişime geçerseniz sevinirim.

 7. aslı coşkun 14 Ağustos 2013 at 16:47

  merhaba 33 yaşındayım ve göğüs bedenim 75 göğüs büyütmek silikon yaptırmak istiyorum maliyeti ne olur ltfen cevap yazarsanız sevinirim..iletişime gecmek için tel verirseniz sevinirim…

 8. tugba 22 Aralık 2013 at 04:07

  merhaba ben gogus buyutme ameliyati icn bilgi alacaktm.50 kiloyum.165 boydayim.ama 75 bedeni doldurmuyor.silikon sekli nerden yapilacagi ve fiyat olark bilgi almak istiyorm.simdiden tesekkurler..

 9. Ayse 03 Ocak 2014 at 17:01

  Iyi günler,

  gögüs büyültme fiyati ögrenebilirmiyim?

  Tesekkürler

 10. emine 22 Nisan 2014 at 15:19

  merhaba.boyum 1,68 kilom 63.büyütme operasyonu yaptırmak istiyorum.1 oğlum var,tekrar çocuk sahibi olmak istiyorum.emzirme döneminde silikon sıkıntı yaratır mı?çatlak oluşur mu?emzirme döneminden sonra sarkıklık olur mu? emzirme döneminde sıkıntı yaşamamak için en uygun yöntem koltuk altı kesisi olarak görünüyor.bana maliyeti ne olur? ödeme şekilleri nelerdir?

  şimdiden teşekkür ederim.

 11. nesrin 10 Mayıs 2014 at 14:05

  merhaba göğüslerim küçük ve silikon yaptırmak istiyorum.maliyeti ne kadardır acaba?

 12. songul 22 Mayıs 2014 at 18:41

  merhaba, 12.02.2014 tarihinde meme protezi ameliyatı oldum.(başka bir helime) her iki memem damla şeklindeydi ve üst kısım alta göre daha boştu. sol mememin katlantı yerinin 2 cm altından kesi açılmış ve sütyen-bikini giydiğimde dikiş bariz biçimde görünüyor. ayrıca yuvarlak konulan protez çok sert olarak duruyor ve ağrı yapıyor. her iki memenin genel görüntüsü operasyonlu olduğu bariz belli ve meme üstüm boş olduğundan protezi dr. yukarıya koyduğundan meme uçlarım meme ortasında değilde oldukça altta kaldı. dr zaman içinde damla şeklini alacak dedi. ancak son kontrolde temmuz 18’de sol mememi lokal anestezi ile açıp 0,5 cm protezi aşağıya indireceğini söyledi.memenin görüntüsünden, dikiş izlerinden ve ağrısından çok şikayetçiyim sizce ne yapmalıyım?

 13. nalan 28 Mayıs 2014 at 14:28

  Amalitat hskkinda bilgi almak ve yaptirmak istiyorum .bilgi verirseniz srvinirim

 14. ahmet 26 Haziran 2014 at 16:49

  emzırmeden dolayı dezenformasyon oldu damla şeklınde 80 numara yaptırmak ıstıyoruz fıat nedır?

Leave A Comment

Arama Yap
Yol Tarifi