Estetik

Vajina Estetiği

Görsel Anlatımlı Videolar

Cinsel organ estetiğini yani (vajina estetiği) anlatmaya başlamadan önce terminolojiden biraz bahsetmek gerekecektir. Yapılan uygulamaları dış genital organlar ve iç genital organlar olarak iki grupta toplayabiliriz.

Dış genital organlar olarak ise mons pubis(klitoris üzerindeki kıllı bölge), dış dudaklar(labia majör) ve iç dudakları(labia minör) sayabiliriz. Dış genital organlara yapılan girişimler arasında mons pubis liposuction, dış dudaklara yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırma ve iç dudak küçültme işlemleri yer almaktadır.

İç genital organlar arasında ise vajina yer almaktadır. İç genital organlarda yapılan müdahaleler arasında ise vajina daraltma, G noktası enjeksiyonları ve kızlık zarı(hymen) onarımı işlemleri yer almaktadır. Bu uygulamalar arasında sadece kızlık zarı onarımı işlemini etik bulmadığım için yapmıyorum.

Bu ameliyatların estetik özelliğinin yanı sıra fonksiyonellik açısından da çok önemli olduğunu belirtmek isterim. İç dudaklardaki sarkmaya bağlı olarak cinsellik esnasında çok fazla acı çeken ve keyif verici olması gereken cinselliğin eziyet haline geldiğini çok fazla hastamdan dinlemişimdir. Bunun yanı sıra doğuştan veya normal doğum sonrasında ortaya çıkan vajine genişlemesinden sonra cinsel ilişki esnasında partnerine keyif veremediğini düşünen bir bayandaki özgüven sorunlarından bahsetmek bile gereksiz olacaktır.

Kişinin cinsel organındaki sorunlar doğuştan olabileceği sonradan da oluşabilir. Bu sorunlara çözüm bulabilmek için öncelikle cinselliğin tabu olarak görülmeden kişinin eğitim alabilmesi ve sorunların çözümlenebileceğini öğrenmesi gerekmektedir. Bu sitenin esas amaçlarından biri de bu eğitim-öğretim aşamalarında kişiye yardımcı olabilmektir. Cinsel organdaki estetik ve/veya fonksiyonel sorunlar her halukarda kişide özgüven eksikliğine yol açacaktır. Hayatın her aşamasında keyifli olabilmesi gereken cinselliğin acı ve sıkıntı veren bir süreç haline gelmesine neden olacaktır. Bu sorunları hayatınız boyunca yaşamak zorunda değilsiniz ve en önemlisi çözümü olduğunu bilmeniz gereklidir.

Bu Sayfa 6.191 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , ,

6 comments:

ela26 Şubat 2011 at 15:30Reply

marhaba ali bey.doguştan vajinam iç dudakları normaldan daha uzun buda beni çok rıhatsız ediyor cınsel hayatımıda etkılıyor rahat olamiyorum.vajina estekıtiği yaptırmak istiyorum size ama maddi durumum çokta iyi sayılmaz..aynı zamanda göğüs büyültmekte istiyorum.ucretlerı hakında bilgi verırsenız sevinirım.şimdiden çok teşekkürler.iyi calişmalr..

filiz27 Haziran 2011 at 13:19Reply

merhaba Ali bey, benimde vajinamın iç ve dış dudakları büyük ve sarkık birşekilde. her ikisininde küçültülmesi gerekiyor. bu iki operasyon ortalama ne kadara mal olur bana acaba? birde hiç bir iz kalmıyormu bu operasyonlarda bilgi verirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.

admin27 Haziran 2011 at 14:52Reply

Op Dr Ali mezdeği ye Sorularınız için Aşağıda ki linki tıklayınız ;
http://www.alimezdegi.com/iletisim-estetik

naz25 Aralık 2011 at 20:41Reply

hem iç hem dış dudakları büyük bikini giyemiyorum küçültülmesi gerek sonuç istediğim gibi olurmu fiyat ne kadar bilgi verirseniz sevinirim

SANİYE10 Şubat 2012 at 01:29Reply

slm yüz estetiği ve göğüs estetiği yaptırmak istiyorum bunun için fiyat öğrenmem mümkünmüdür
beni bo konuda bilgilendiriseniz sevinirim

zehra19 Haziran 2012 at 08:55Reply

slm benim vajinamda iç dudak büyük ve sarkık bir şekilde bu beni rahatsız ediyor. maliyetini öğrenebilirmiyim?