Saç Ekimi Fue Yöntemi

saç ekimi

Ana sayfa » Blog » Saç Ekimi Cat » Saç Ekimi Fue Yöntemi

FUE(Folliküler Ünite Ekstraksiyonu) Yöntemi

FUE Yöntemini izsiz teknik olarak da adlandırabiliriz.

Özel mikroskoplar altında noninvaziv bir teknikle bistüri ve dikiş kullanmadan micropunch biyopsi ile saç köklerine zarar vermeden saç köklerinin verici bölgelerden alınarak açık alanlara dikilmesi tekniğidir. FUE tekniğini 1990’larda DR. Ray ve Angela Woods ilk olarak kullanmış. [Woods Tekniği]

Öncesi Sonrası

1996’da Avustralya’lı üç saç ekim uzmanı DR.Russel Knudsen, DR.R.Sheill, DR.J.Martinick yeni bir mikroskop altında uygulamanın yararlı olacağını kanıtladılar. 2002’de DR:John P.Cole ve DR.Paul T.Rose bu metodu geliştirmiş. (FIT tekniği: Bacak, göğüs, kol, sırt kıllarının nakli) 2003’de DR.Rassman (F.O.X. prosedürü)’nü sunmuştur.

Operasyon lokal anestezi ile yapılır. FUE yönteminde saç kökleri kafanın arka ve yan kısımlarından elde edilir. Bu yöntemde bir seansta 3500-4000 kök yani 7500-8000 saç teli nakledilebilir.

Bu yöntemin en belirgin avantajı hiçbir şekilde ize neden olmamasıdır.Operasyon sonrasında hasta arzu ederse saçlarını çok kısa dahi kestirebilir.Dezavantajı ise klasik yönteme göre daha uzun olmasıdır.

FUE yöntemindeki klasik handikap olan uygulamanın uzun olması sorununu ise artık mikromotor kullanarak çözebiliyoruz. Estetik-Plastik Cerrahinin diğer alanlarında da kullandığımız mikromotorun saç naklinde, FUE yönteminde de kullanılmasında öncü olmamızın haklı gururunu tabiki hastalarımızla paylaşıyoruz.